Hlavní obsah
Prázdninový cyklus přednášek Sci-fi prázdniny v Techmanii uzavře téma kultovních Star Wars. Foto: Techmania Science Center

Rozvoj internetu rozbíjí manželství

Stále více lidí využívá internetu, prostřednictvím jehož si uživatelé domlouvají intimní schůzky. Právě tato skutečnost byla označena za jednu z hlavních příčin rozvodů, které v posledních letech dosahují ve Velké Británii rekordního počtu.

Prázdninový cyklus přednášek Sci-fi prázdniny v Techmanii uzavře téma kultovních Star Wars. Foto: Techmania Science Center
Rozvoj internetu rozbíjí manželství

Odborníci na partnerské vztahy upozorňují na to, že díky internetu lidé mezi sebou snadněji navazují vzájemné vztahy. Síť rovněž nabádá ke kontaktování bývalých lásek a obnovení někdejších vzplanutí. To však zároveň narušuje současná manželství.

Snadný flirt

"Internet a chaty umožňují jednodušší románek," vysvětlila Christine Northamová z poradenské služby Relate. Uvedla, že lidé, kteří se cítí být zklamaní láskou, do níž vkládali velké naděje, se obracejí k bývalým partnerům a zajímají se o to, jak se jim nyní daří a co vlastně dělají.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Kontaktovali jste někdy ze zvědavosti svou bývalou lásku?

Dokládají to údaje z průzkumu, který provedl Národní statistický úřad, podle něhož počet rozvodů v Anglii a Walesu stále stoupá. Nejčastěji se rozvádějí muži v průměrném věku 42 let a ženy v 39 letech. Průměrná doba, kterou lidé v manželství před rozvodem setrvávají, se odhaduje na jedenáct let.

Anketa
Kontaktovali jste někdy ze zvědavosti svou bývalou lásku?
Ano
62.2 %
Ne
37.8 %
Celkem hlasovalo 1398 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků