Hlavní obsah
Při řešení problémů s erekcí hraje klíčovou roli i partnerka muže. Foto: Profimedia.cz

Psychické problémy velmi negativně ovlivňují sexuální zdraví muže

Stres, nedostatek sebedůvěry, únava, ale i špatný spánkový režim ohrožují nejen zdraví muže, ale i jeho sexuální funkce. Podle odborníků to potvrzuje i oblíbenost nejrůznějších doplňků stravy na podporu erekce, které ve větší míře fungují stejně jako placebo a tedy spíše jako forma psychoterapie.

Při řešení problémů s erekcí hraje klíčovou roli i partnerka muže. Foto: Profimedia.cz
Psychické problémy velmi negativně ovlivňují sexuální zdraví muže

"Potravinové doplňky se mnohdy snaží získat zákazníky zavádějícími slogany o „ďábelské erekci“, „rychlé, spolehlivé a pevné erekci“, kterou jejich přípravek zajistí. Klamavá reklama je přitom u nás prakticky nepostižitelná. Pacienti si tak za své peníze kupují nepříliš užitečné pseudomedikamenty, jejichž složení prakticky nikdo nekontroluje a jejichž vedlejší účinky nejsou nijak evidovány," vysvětluje sexuolog Jaroslav Zvěřina.

Přitom muži by mohli ušetřit stovky korun, kdyby se nebáli o problémech s erekcí mluvit s lékaři. Samozřejmě velmi důležitá je i empatie samotného lékaře, který by měl muže nejen trpělivě vyslechnout, ale nalézt i veškeré souvislosti, jež mohou upozornit na přesnou příčinu problémů a najít tak vhodnou a hlavně účinnou léčbu.

Při řešení problémů s erekcí hraje klíčovou roli i partnerka muže, která by měla být jeho oporou. "Partnerka s negativním vztahem k sexu může z přechodné sexuální poruchy učinit trvalý a zdánlivě neřešitelný problém," dodává Zvěřina.

Test erekce – jednoduše odhalí závažné příčiny poruch erekce

Nastane-li u muže erektilní dysfunkce, pozná to nejen při pokusu o pohlavní styk, ale také z nepřítomnosti tzv. noční erekce, která je u zdravého muže běžná a obvykle nesouvisí s psychickým problémem muže.

K vyšetření noční erekce lze použít tzv. test erekce, neboli proužek papíru, který si muž dá před spaním na svůj neztopořený penis. Pokud je proužek aplikován správně a ve spánku dojde ke spontánní spánkové noční erekci, bude proužek ráno přetržený. V případě, že proužek není opakovaně porušen, může se skutečně jednat o některý ze zdravotních problémů, jako je vysoká hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak nebo vysoká hladina krevního cukru.

Seznam lékařů řešících poruchy erekce komplexně naleznete na Testerekce.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků