Hlavní obsah

Při časté jízdě na kole hrozí mužům impotence

Hodiny strávené při jízdě na kole se mohou negativně podepsat na pohlavním životě mužů. Častá jízda totiž může vyústit až v impotenci. Na riziko upozornili odborníci v posledních třech vědeckých studiích, napsal v úterý internetový server Houston Chronicle.

Při časté jízdě na kole hrozí mužům impotence

Čím déle muži jezdí na kole, tím se zvyšuje riziko trvalého poškození sexuálního života. Sedadlo může zablokovat průtok krve v pohlavních orgánech, což následně v některých případech vede k impotenci.

Z údajů nashromážděných od roku 2000 vyplynulo, že čtyři až pět procent dotázaných mužů, kteří pravidelně jezdí na kole, trpí sexuálními poruchami různých stupňů. Jim odborníci doporučují, aby především změnili druh fyzické aktivity.

I ženy cyklistky jsou však ohroženy obdobně, potíže se sexuálním životem jsou dány špatným prokrvením a následným znecitlivěním klitorisu.

To však neznamená, že by lidé měli s ježděním na kole přestat úplně. Odborníci ujistili, že občasná jízda neškodí. Jen se podivují, že výrobci jízdních kol na možné riziko neupozorňují.

Anketa
Jezdíte na kole?
Ano, často
51.2 %
Jen občas
35.9 %
Ne, nikdy
12.9 %
Celkem hlasovalo 2266 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků