Hlavní obsah
Úplně nejčastějším spouštěčem migrény je stres, ale může ji zapříčinit i nevěra. Foto: Profimedia.cz

Podvádění partnera může vyvolat vážnou migrénu

Podvádění partnera může mít negativní vliv nejen na svědomí, ale u lidí se sklony k migrénám může výrazně zhoršit jejich stav nebo vyvolat vážnou bolestivost hlavy. Podle italského neurologa Lorenza Pinessiho mohou být v jistých případech důsledky nevěry dokonce fatální. Extrémní migrénu může vyvolat pocit viny z nevěry a stres ze snahy skrývat ji před protějškem.

Úplně nejčastějším spouštěčem migrény je stres, ale může ji zapříčinit i nevěra. Foto: Profimedia.cz
Podvádění partnera může vyvolat vážnou migrénu

V malém počtu případů mohou být migrény tak vážné, že mohou vést až k mozkovému aneurysmatu. Podle Pinessiho, prezidenta italské Společnosti pro studium migrény, trpí v Itálii migrénami 12 procent populace, přičemž většinu z ní tvoří muži.

„Tento typ bolesti hlavy může být znova vyvolán řadou faktorů jako jsou afrodiziakální pokrmy, léky na podporu výkonnosti, fyzické vypětí a psychologický stres způsobený snahou ukrývat nějaký vztah,“ uvedl Pinessi na konferenci v Miláně.

„Stres spojený s tajnůstkařením může vyvolat extrémně silný migrénový atak trvající až tři hodiny. U tří až pěti procent případů může způsobit i mozkové aneurysma. Nebezpeční se zvyšuje, pokud je vztah ilegální nebo nemanželský,“ citoval Pinessiho britský Daily Telegraph.

Lidé trpící migrénou by se také měli vyhýbat čokoládě, ústřicím, šampaňskému, vínu a sýrům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků