Hlavní obsah
Někteří muži mívají kvůli svému malému vzrůstu komplexy. Foto: Profimedia.cz

Mužská výška versus sexualita

Sex je součástí života každého člověka. Jsou s ním spojené potěšení i problémy, když nejde vše tak, jak bychom chtěli. Vedle opravdu vážných potíží, které řeší nejeden pár, ale existují i uvolněnější témata ohledně milování, kterými se různá média čas od času zabývají. Například jestli existuje nějaká souvislost mezi mužskou výškou a četností milování.

Někteří muži mívají kvůli svému malému vzrůstu komplexy. Foto: Profimedia.cz
Mužská výška versus sexualita

Říkávalo se, že muž by měl být vyšší než žena. I ženy toto nepsané pravidlo často ctily a některé tak stále činí. Většinou proto, že se vedle vyššího muže cítí chráněné a v bezpečí.

Stejně jako už ale v dnešní době nevadí, že spolu lidé žijí společně, aniž by se vzali, už se ani tolik neřeší, když si muž najde partnerku, která je vyšší než on. Bez ohledu na vzájemnou výšku jim to přeci může ve všech ohledech klapat na jedničku.

A to se právě snažili zkoumat autoři jedné z nedávných studií. Jak jsou na tom muži menšího vzrůstu se sexem, a provozují ho častěji než dlouháni?

Některé odpovědi přinesl server Women´s Health magazine.

Kdy mají muži nejvíce sexu 

V rámci studie její autoři z několika maďarských univerzit oslovili 531 mužů ve věku 20 - 54 let. Podmínkou bylo, aby vedli aktivní sexuální život se stálou partnerkou a neměli žádné větší sexuální a psychické potíže.

Všech účastníků se pak dotazovali na četnost sexuálních hrátek, zdraví a životní styl, ale také například na váhu, výšku nebo obvod pasu. Zjištěné údaje byly podle autorů poměrně předvídatelné - nejvíce sexu si užívali muži ve věkové hranici 25 - 29 let, vážící do 78 kilogramů, s průměrnou hodnotou BMI a průměrným obvodem pasu.

A co se týče mužské výšky, mnohem více sexu pak hlásili jedinci, kteří dorostli maximálně do cca 173 centimetrů. Jedinci příliš nevyčnívající z davu (výškově) tak prý mají mnohem bohatší sexuální život, uvedli autoři. Jedním dechem ale dodávají, že jejich zjištění, alespoň co se výšky mužů týče, by měla být brána s rezervou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků