Hlavní obsah
Žádost o ruku patří bezpochyby k nejdůležitějším událostem v životě. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Muži nejčastěji žádají partnerku o ruku na Štědrý den

Skvělá příležitost pro vyznání se naskýtá po dobré večeři v romantickém duchu, u vánočního stromku v klidu a v pohodě. Svátky, které mají značit mír a pohodu, slouží pro mnoho mužů jako ideální příležitost k tomu se vyslovit a požádat svou životní partnerku o ruku.

Žádost o ruku patří bezpochyby k nejdůležitějším událostem v životě. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Muži nejčastěji žádají partnerku o ruku na Štědrý den

Štědrý den je ze všech tří set pětašedesáti dní v roce výjimečný nejen tím, že se u vánočního stromu schází rodina a společně večeří, ale také tím, že se v tento den asi nejvíc dívek a žen najednou setká s partnerovým dotazem: „Vezmeš si mě?“ Podle britského průzkumu je právě čtyřiadvacátý prosinec dnem, který muži považují za nejlepší k vyslovení této otázky.

Raději na Valentýna

Průzkum se opírá o výpovědi sedmi tisíc Britů a provedla jej agentura Chillisauce. Z analýzy odpovědí vyplývá, že čtyřiadvacet procent mužů požádá partnerku o ruku na Štědrý den, ačkoli více než pětina žen (dvaadvacet procent) by raději slyšela tuto otázku na svátek všech zamilovaných připadající na čtrnáctý únor, kdy se slaví svatý Valentýn.

Bizarním dnem pro vyslovení žádosti o ruku je pak Halloween, což je kostýmový svátek duchů připadající na jednatřicátý říjen. Anglosaské dušičky zvolí k žádosti o ruku šest procent mužů.

Ženy mají nerealistická očekávání

Ženy jsou přitom mnohdy nerealistické ve svých očekáváních. Celá pětina dotázaných žen – dvacet procent – totiž sní o tom, že je partner požádá o ruku v den výročí prvního rande. Jenže většina mužů si tento den nepamatuje. Ženy jsou tak zklamané každý rok nejen tím, že partner pro ně významný den ignoruje, ale málokterá toho dne také uslyší: „Vezmeš si mě?“

„Internet je zaplavený nejrůznějšími statistikami, které se točí kolem svateb a manželství, ale existuje jen velmi málo výzkumů, které by se týkaly výlučně žádosti o ruku. Chtěli jsme jen získat více informací o tom, co si muži a ženy přejí a představují s ohledem na zásnuby, abychom mohli radit svým klientům,“ uvedla Rachel Harrisonová z agentury Chillisauce.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz:

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků