Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Mobily vládnou aneb Kolik času denně stráví ženy a muži užíváním telefonu

Chytré mobilní telefony doslova vládnou světu. V současnosti ve svém okolí najdete jen několik málo jedinců, kteří takový přístroj nikdy nedrželi v ruce. Umí je ovládat už malé děti, výjimkou ale nejsou ani starší generace. S jejich pomocí lze dělat spoustu zajímavých věcí. A tak se není čemu divit, že doba strávená „zíráním“ do mobilu není nijak zanedbatelná.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Mobily vládnou aneb Kolik času denně stráví ženy a muži užíváním telefonu

Chytré telefony mají v oblibě muži i ženy. Hrubým odhadem by se tak dalo říci, že na něm nejspíš tráví stejné množství času. Jak ale zjistil průzkum pro britskou společnost Tic Watches, tak jednoduché to není.

Větší „závislost” na svém mnohdy nejlepším příteli, telefonu, vykazují ženy, které na něm díky dostupným aplikacím, e-mailu, ale i hrám, denně tráví v průměru 4 hodiny a 42 minut, uvádí server Daily Mailu.

U mužů jsou to „pouhé” 3 hodiny a 49 minut denně, nebo chcete-li, 13 dní za rok. U žen je to neuvěřitelných 79 dní ročně. Z čistě britského pohledu jsou na tom pak nejhůř Londýňané, kteří kontrolováním a odesíláním zpráv, brouzdáním po internetu či sociálních sítích stráví celých pět hodin denně.

Možná si myslíte, že nejvíce času tráví lidé s telefonem v ruce o víkendu. Jak ale v souhrnné zprávě uvádí web Rescutime.com, pravdou je, že tak lidé činí většinou v týdnu.

Řada lidí kvůli něčemu vezme telefon do ruky v průměru 58krát za den, z toho neuvěřitelných 30 užití spadá na pracovní dobu. Kvůli tomu v pracovní době „promrháme” 37,5 minuty pracovního času.

Anketa
Kolik času denně trávíte na mobilu?
Nevlastním chytrý telefon, tudíž velmi málo
16.6 %
Používám telefon jen k telefonování, tudíž méně než hodinu
15.7 %
cca 1 hodinu
12.3 %
cca 1,5 hodiny
4.3 %
cca 2 hodiny
6.4 %
cca 2,5 hodiny
4.5 %
cca 3 hodiny
2.8 %
cca 3,5 hodiny
1.9 %
cca 4 hodiny
5 %
cca 4,5 hodiny
1.1 %
cca 5 hodin
1.8 %
více jak 5,5 hodiny
6 %
nevím přesně, ale je to určitě hodně času
21.6 %
Celkem hlasovalo 718 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků