Hlavní obsah
Foto: Vendula Poláchová

Masturbace snižuje nebezpečí rakoviny prostaty, tvrdí vědci

Častá masturbace, zejména v období kolem 20. roku, pomáhá u mužů omezit nebezpečí pozdějšího vzniku rakoviny prostaty. K takovému poznatku dospěli podle agentury Reuters australští vědci.

Foto: Vendula Poláchová
Masturbace snižuje nebezpečí rakoviny prostaty, tvrdí vědci

Z průzkumu, který byl v Austrálii proveden, vyplynulo, že čím častěji muži ve věku od 20 do 50 let masturbují, tím nižší je pravděpodobnost, že se u nich rozvine nemoc, jež ročně zabíjí asi půl milionu osob. Lékaři dospěli k závěru, že častá ejakulace má preventivně ochranné účinky před rakovinou, protože brání růstu nebezpečných karcinogenů ve žláze.

"Čím častěji člověk proplaví kanálky, tím menší je nebezpečí pro buňky," prohlásil Graham Giles z melbournské komise pro boj s rakovinou v rozhovoru pro dnešní britský odborný New Scientist Magazine. Průzkum zahrnoval 1097 mužů s rakovinou prostaty a 1259 zdravých mužů. Gilesův tým zjistil, že u mužů, kteří ve svých 20 letech ejakulovali víc než pětkrát týdně, je o třetinu nižší pravděpodobnost, že se u nich rozvine agresivní podoba nemoci.

Nový objev je v rozporu s předchozími studiemi

Toto zjištění je ovšem v přímém rozporu s předcházejícími studiemi, podle nichž časté střídání partnerů či vysoká pohlavní aktivita mohou zvýšit nebezpečí nádorového onemocnění prostaty až o 40 procent. Giles přitom zdůraznil, že pokud by se vzaly v potaz infekce získané sexuální aktivitou, mohlo by se dospět k jiným zjištěním. "Muži mají více možností, jak užít svou prostatu, aniž by do toho zapojili ženy či jiné muže," cituje doktora Gilese agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků