Hlavní obsah

Léky na erekci by mohly v budoucnu pomáhat i ženám

Muži mohou při potížích při sexu spoléhat hned na tři různé léky ze skupiny tzv. inhibitorů fosfodiesterázy typu 5 – Viagru, Levitru a Cialis. Podle nejnovějšího výzkumu by zmíněné léky mohly pomáhat i ženám. První testy prokázaly, že mnohé z nich trpící nedostatečným prokrvením genitálií a právě ony by mohly v budoucnosti rovněž užívat Viagru či Levitru.

Léky na erekci by mohly v budoucnu pomáhat i ženám

Inhibitory fosfodiesterázy typu 5 pomáhají mužům s poruchou erekce roztahovat tepny přivádějící krev do topořivých těles. Tak pánové s nedostatečně tvrdou erekcí způsobenou fyziologickými potížemi mohou opět nabít pevného mužství.

U žen za dysfunkci může víc faktorů

Nedostatečné prokrvení genitálií je u žen také častou, ne však jedinou, příčinou sexuálních dysfunkcí. A léky na poruchu potence by mohly pomáhat právě v tomto případě, kdy dochází ke stažení tepny v oblasti stydké kosti.

Odborníci Kyan Allahdadi, Rita Tostesová a Clinton Webb z University of Georgia testovali účinky sildenafilu (Viagra), tadalafilu (Cialis) a vardenafilu (Levitra) na prokrvení genitálií u laboratorních zvířat a prokázali, že skutečně po podání léků dochází ke zlepšení průtoku krve tepnou zásobující stydkou oblast.

Pro vývoj účinného léku je však nutná další studie, protože na zmíněné komerční léky reagují muži lépe než ženy, které zřejmě budou potřebovat svůj specifický medikament.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků