Hlavní obsah
Vyšetření pomocí nového přístroje je plně hrazeno zdravotními pojišťovnami. Foto: archiv nemocnice

Láska přeje knihomolům

Internetová seznamovací agentura z Německa se pokusila vyhodnotit příčinu zájmu jednoho pohlaví o druhé. Z ankety, které se zúčastnilo dvanáct stovek respondentů, vyplynulo, že šance čtenářů, kteří touží nalézt partnera, jsou podstatně vyšší než těch, kteří považují knihy za zbytečnost.

Vyšetření pomocí nového přístroje je plně hrazeno zdravotními pojišťovnami. Foto: archiv nemocnice
Láska přeje knihomolům

Náruživí čtenáři totiž pro opačné pohlaví působí více sexy a přitažlivěji. Alespoň tak soudí přes šestačtyřicet procent dotázaných, kteří uvedli sklony ke knihomolství jako jednu ze stěžejních vlastností, které u vysněného protějšku  hledají.

Mezi pohlavími však existují určité rozdíly. Po sečtělém muži touží plných čtyřiapadesát procent oslovených žen, zatímco pánové stejné přání vyslovili jen v devětatřiceti procentech.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Líbí se vám muži/ženy, kteří/které čtou?

Přibližně každý desátý účastník ankety přitom kladl důraz na druh a kvalitu četby jeho budoucího vyvoleného. Dával v tomto směru přednost znalosti klasické literatury před hltáním bestsellerů a populárních románů, a to zejména z pera oblíbených ženských autorek.

I zde se však vyskytly odlišnosti v závislosti na pohlaví. Třetina mužů není ochotna ani okem zavadit o regály, v nichž je vystavena četba blízká srdcím jejich partnerek, ženy jsou tolerantnější - o knihy pro muže vyloženě nestojí pouhá šestina z nich.

Anketa
Líbí se vám muži/ženy, kteří/které čtou?
Ano
92.3 %
Ne
7.7 %
Celkem hlasovalo 858 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků