Hlavní obsah
Najít partnera, který by splňoval všechny požadavky, není jednoduché. Foto: Profimedia.cz

Když mají úspěšné ženy problém nalézt lásku

Ve své profesi dosáhly maxima. Jsou úspěšné, krásné. Mají věci, o kterých vždy snily, kolem sebe spoustu skvělých přátel a dá se říci, že žijí báječný život. Přesto jim něco chybí - láska. Málokoho by napadlo, že právě úspěšné ženy mohou mít problém nalézt partnera, ale je tomu tak.

Najít partnera, který by splňoval všechny požadavky, není jednoduché. Foto: Profimedia.cz
Když mají úspěšné ženy problém nalézt lásku

Najít partnera, který by splňoval všechny požadavky, není pro tyto mladé ženy vůbec jednoduché. Jejich nároky totiž nejsou vůbec skromné. Těžko se spokojí s mužem na počátku pracovní kariéry či s mužem bez ambic, který je sice příjemný společník, ale bydlí v podnájmu anebo v horším případě u maminky.

Úspěšné ženy touží po osobnosti s postavením, jež dokáže dobře zajistit nejen sebe, ale i je. Takového prince na bílém koni. V pohádce však nežijeme. A tyto ženy si neuvědomují, že čekáním na svého vysněného prince ztrácejí strašně moc času.

Najít relativně mladé a svobodné muže není lehké, a proto se docela často odehrává léty vyzkoušený a zajetý scénář. Mladá atraktivní žena má vztah většinou se starším zajištěným mužem. Třeba i nadřízeným v práci, ale to není podmínkou.

Vadou na kráse těchto mužů však mnohdy bývá manželka a děti. A tak svobodné ženy zastávají místo milenek. Čekajících milenek. Třeba se totiž jednou ten jejich milý rozhodne a hodí svou rodinu přes palubu. A pak si novou pořídí právě s nimi.

Ačkoli by se mohlo zdát, že tento scénář mnohým mladým slečnám vychází, není tomu tak. Spíše naopak. Jejich sen se jim hroutí jako domeček z karet a dost často končí v rukách odborníků.

Overchoice neboli přemíra voleb

Úspěšné ženy často považují za zdroj štěstí a spokojenosti momenty úspěchu posunující život kupředu – do jiné etapy, vyššího stadia, k osamostatnění, dále pak stavy zamilovanosti a chvíle relaxace. Čelí však jevu zvanému overchoice (přemíra voleb).

V důsledku růstu alternativních voleb je člověk ochromen ve schopnosti rozhodovat se, a to ve všech oblastech života (spotřeba, produkce, vzdělání, umění, kultura). Přičemž právě neustálá potřeba vybírat a o něčem rozhodovat vede k přílišnému zapojování rozumu, city a pocity pak jdou bohužel stranou.

Pokud ale podle odborníků nebudeme naslouchat svým pocitům, pak se snadno dostaneme do zajetí zvažování stále dalších a dalších možností, které nás následně mohou velmi snadno zcela zahltit.

Jak se vymanit a najít skutečnou lásku

Paradoxně i tyto ženy potřebují zapracovat na svém vlastním sebevědomí. Ačkoli první pohled napovídá, že to je právě to, co jim rozhodně nechybí, v oblasti sociální sebevědomí skutečně postrádají.

Vztahová koučka Radid Yosefová sestavila několik bodů, na kterých tyto ženy musí zapracovat:
Znát svou hodnotu a uvědomit si, že naprosto každý je hoden lásky.
Pochopit, že i dokonalý muž hodící se k ní může mít chyby a nedokonalosti.
Naučit se naslouchat své intuici a reakcím těla.
Přestat se brát příliš vážně.
Přestat hodnotit druhé podle vzdělání a profesních úspěchů.
Nebát se ukázat svou zranitelnost. 
Pochopit sílu ženskosti.
Začít se víc bavit a radovat se z drobností.
Zapomenout na minulost a nebát se jít opět do rizika. 
Nebát se říkat nahlas své potřeby.
Naučit se odpouštět. 
Naučit se, že je naprosto v pořádku mít v sobě samé občas totální zmatek.
Být soucitná k ostatním, ale i k sobě samé.

Mít s kým sdílet své úspěchy může být velmi naplňující, stejně jako budovat s někým společný život. Každý má v podstatě na výběr a je na každé ženě, zda se dokáže či nedokáže ve svém životě spokojit s něčím menším, než si vysnila.

Ve skutečnosti i malý ústupek může učinit z života něco naprosto velkolepého a naplňujícího.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků