Hlavní obsah
Třetina mužů zůstává sexuálně aktivních i po pětasedmdesátce. Foto: Profimedia.cz

Každý třetí muž je sexuálně aktivní i po devadesátce

Přestože většinu mužů trápí již po padesátce poruchy erekce, sexuálně aktivní je mnoho z nich i ve vyšším věku. Podle nové australské studie zůstává třetina mužů sexuálně aktivních i po pětasedmdesátce. A dokonce každý třetí muž je aktivní i po devadesátce.

Třetina mužů zůstává sexuálně aktivních i po pětasedmdesátce. Foto: Profimedia.cz
Každý třetí muž je sexuálně aktivní i po devadesátce

Za sexuální aktivitu se přitom považovalo to, že měli dotyční muži sex alespoň jednou za rok. Mezi sexuálně aktivními muži po pětasedmdesátce přitom bylo uspokojeno svým pohlavním životem 57 procent mužů, přičemž 43 procent mužů chtělo mít sex častěji. Průzkum sexuální aktivity přitom probíhal v letech 1996 až 2009.

Mezi muži, kteří sex neprovozovali vůbec, byl příčinou naprostý nezájem o pohlavní život u 40 procent případů.

Sexu nebrání věk, ale zdraví

„Popírá to veškeré stereotypní předsudky o starých lidech. Lidé nepřestanou pohlavně žít jen proto, že jsou staří. Dělají stejně rádi to, co dělají mladí lidé. Ale lidé obecně neočekávají, že něco podobného provádějí i jejich prarodiče. Mozek je ale nejmocnějším sexuálním orgánem, který máme, a když to mozek stále chce, měli bychom ho podpořit,“ komentovala závěry studie americká sexuoložka Sharon Brangmanová.

Mezi sexuálně neaktivními muži bylo také výrazně více těch s vážnými zdravotními potížemi. Chabé zdraví je velmi častou překážkou aktivního pohlavního života nejen ve vyšším věku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků