Hlavní obsah
Jóga nabízí mužům i ženám cestu k sexuální energii. Foto: Profimedia.cz

Vedle celkové pohody a výborné fyzické kondice nabízí jóga také neobvyklé sexuální zážitky. Doktorka Yvonne Kristin Fulbrightová tvrdí, že právě jóga nabízí mužům i ženám cestu k sexuální energii, jakou nikdy předtím nezažili. Autorka řady knih, expertka na vztahy a sexuální terapeutka vidí největšího nepřítele kvalitního pohlavního života v nedostatku pohybu.

Jóga nabízí mužům i ženám cestu k sexuální energii. Foto: Profimedia.cz
Jóga napomáhá k lepším prožitkům při sexu

Jóga působí na jedince komplexně, na fyzičku i psychiku zároveň. Uklidňuje mysl, ale zároveň protahuje klouby i svaly a ty navíc i posiluje.

Dechová cvičení pomáhají lidem naučit se správně dýchat, a snižovat tak úzkost a krevní tlak. Meditace, modlitba a jóga zlepšují celkové zdraví, to je nakonec prokázáno i vědecky. Relaxační techniky mohou dokonce do jisté míry ovlivnit i naše předurčení pro zvládání stresu.

Relaxací lze totiž vypínat a zapínat geny, které reagují při stresových situacích a ovlivňují zdraví negativně či pozitivně. To vše vede k lepšímu prožitku ze sexu.

Lepší orgasmy díky józe

Její vliv se projevuje dvojnásobně. Jednak posiluje sexuální centrum, člověk lépe ovládá svaly pánevního dna a své pohlavní orgány. To vše vede k ještě silnějším a dokonalejším orgasmům. A za druhé jóga umožňuje uvolnit svalové napětí, což vede k orgastickému prožitku v celém těle, nikoli jen v oblasti pohlavních orgánů.

Navíc díky józe má tělo mnohem více energie. Může za to nejen relaxační cvičení, ale především dechové cvičení.

Člověk se naučí mít rád své tělo a přijme se takový jaký je. A už tento fakt pomáhá v sexualitě a snazším dosahování orgasmů. O pružnosti těla, rovnováze, koordinaci ani nemluvě. Vždyť díky józe lze poznat rozkoš z nových sexuálních pozic, které jsou pro běžného člověka mnohdy krkolomné a nemožné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků