Hlavní obsah
 

Jak mužskou fantazii dráždí potvory

Proč muže lákají potvory, čím je svádějí? Návod odborníků je celkem jednoduchý. Za vším je kromě vzhledu, vysokého sebevědomí a úspěchu i podstatná dávka sobectví.

 
Jak mužskou fantazii dráždí potvory

Ordinace psychologů a manželských poraden často navštěvují manželky, které přesto, že do své rodiny a jejího fungování vložily maximum, zůstaly samy. Proč? Manžela jim odlákala potvora!

Proč se to stalo

Pokud muž opustí svou manželku, začne si téměř vždy osamělá žena klást otázku, v čem je její nástupkyně lepší, co má navíc? Psychologové toto umějí shrnout do jedné věty. Muže nejvíc lákají potvory.

„Potvory jsou většinou na první pohled krásné, sebevědomé a úspěšné ženy. Jestliže jeden z těchto atributů nemají, dokážou ho svými dovednostmi a schopnostmi předstírat. Liší se od ostatních žen jistou mírou sobeckosti, kterou potřebují právě k tomu, aby byly krásné, sebevědomé a úspěšné. Liší se však také v umění komunikace a do jisté míry manipulace partnera. Uvedené schopnosti těchto žen jsou ovšem jen dovednosti, které je možné se naučit. Většina žen se tedy může více či méně stát potvorou.

Chce to jen začít na sobě pracovat,“ vysvětluje PhDr. Dr. Phil. Laura Janáčková, CSc. z Institutu partnerských vztahů, autorka kurzů pro ženy s názvem Jak se stát potvorou.

Nemusí být krásná, a přesto zaujme

Ženy potvory zvládají mnoho dovedností, jak muže nejprve zaujmout a následně připoutat. Na mužskou psychiku a sexualitu útočí všemi dostupnými prostředky, které jim pomohou získat jeho zájem. V prvé řadě ovládají umění potlačit všechny své nedostatky v kráse a naopak podtrhnout své přednosti. První, co jim v tom pomáhá, je líčení. „Žena nemusí být nijak zvlášť intenzivně nalíčená, musí však budit dojem, že je symetrická, mladá a zdravá. To žena dokáže na tváři vytvořit jemným make-upem, který zakryje nedostatky, pleť sjednotí a dá jí i nádech zdraví.

Foto: Profimedia.cz

Zvýraznění plných rtů v mužské fantazii představuje touhu a vzrušení, souvisí to s tím, že samičkám při vzrušení rty mírně naběhnou. Použití lesku na rty u muže evokuje lubrikaci, která vzrušení doprovází,“ vysvětluje Laura Janáčková.

Růž na lícních kostech představuje mírné zčervenání, typické pro dvoření, i to souvisí se vzrušením. Zvýraznění očí a vhodná tonáž očních víček atraktivitu ženy ještě umocní. „Muži preferují velké, od sebe vzdálené oči. I toho správným líčením lze snadno dosáhnout,“ dodává Laura Janáčková.

Tečkou za dokonalým vzhledem mnohdy nedokonalých žen je pečlivě, do oblouku vytvarované obočí. „Známkou zájmu jednoho člověka o druhého je mírně zvednuté obočí. Pokud má žena obočí vytrhané do zvednutého oblouku, muž tvar podvědomě interpretuje jako zájem ze strany ženy,“ prozrazuje psycholožka.

Nejsou žádné modelky

Podobně jako obličejem umějí potvory klamat i svým tělem. Pokud nemají dokonalé křivky, opticky svému tělu pomohou.

V mužském pojetí krásy má ideální postava tvar přesýpacích hodin, ve kterých horní rozšířenou část představují prsa, zúženým místem hodin je útlý pas a dolní rozšíření znázorňují zaoblené ženské boky. Prsa a boky mužský mozek interpretuje jako záruku plodnosti, zatímco zúžený pas je jistotou toho, že žena v době seznámení není těhotná a je ve vhodném věku.

Jak potvory dosáhnou iluze dokonalé postavy? Využijí nedokonalosti mužského mozku. „Z pohledu atraktivity není pro muže důležitá velikost jednotlivých partií, ale poměr mezi nimi. Ale ani ten nemusí mít ženy stoprocentní. Pokud muže zaujmou alespoň dvě ze tří uvedených kritérií, mužský mozek je spokojený,“ dodává psycholožka.

Jak toho potvory dosáhnou? Pokud je na postavě ošidila příroda, pomohou si jinak. Ke zvětšení prsů využijí speciální podprsenky nebo nápadné vzory a aplikace na oblečení umístěné ve výšce ňader, různá nabírání a řasení, která prsům dodají na objemu a přitáhnou k nim pozornost mužských očí.

Zúžený pás vynikne v širokých páscích nebo ve vypasovaném pasu kalhot.
Nápadnost boků je možné zvýraznit na kyčle spadlým výrazným páskem. „I vysoké podpatky, které potvory často a rády nosí, jsou tím, co jim v lákání mužů pomůže, muži totiž preferují ženy s dlouhýma nohama,“ dodává psycholožka.

Foto: Profimedia.cz

Role dítěte zabere

V úspěchu potvorám pomůže i jejich dovednost komunikace a manipulace. Muži preferují ženy s dětskými rysy. A to nejen s dětskými rysy ve tváři, ale i v chování. Jistá míra neverbálně projevené submisivity je vždy přitahuje. Umění komunikace potvory dokonale zvládají nejen na úrovni verbální, ale i neverbální. Pokud žena umí vklouznout do role roztomilé dívenky, která potřebuje ochranu svého partnera, dokáže tím získat nejen jeho náklonnost a pozornost, ale i luxusní dárky, které by manželka od muže nikdy nedostala.

„Pokud si manželka řekne o nové kozačky s tím, že je nutně potřebuje, většinou ji muž upozorní na všechny boty, které má ve svém botníku. Pokud milenka šikovně ukáže, že má holý krček nebo holá ouška, tentýž muž jí začne kupovat šperky, o kterých si manželka může nechat jenom zdát,“ dodává psycholožka.

Svým uměním si potvory testují muže v jeho ochotě dělit se o své materiální zdroje a umějí toho využít ve svůj prospěch.

Všeho moc škodí

Laura Janáčková ovšem upozorňuje ženy, které by se rády staly potvorami, na jedno riziko. Pokud by své snažení přehnaly a byly by příliš nápadně nalíčené, provokativně oblečené a v komunikaci afektované, nemají šanci muže zaujmout na dlouho. Jejich přehnanou vyzývavost mužský mozek interpretuje jako alarm: Pozor, tady není vše v pořádku! A v případě, že i přes toto varování projeví zájem, není to nikdy na dlouho.

„Nezapomínejme na fakt, že muži v rámci krátkodobých sexuálních aktivit berou skoro všechno. To však není v žádném případě v zájmu žen potvor. Pro ně naopak platí pravidlo: „Čím více muži do žen investují, tím méně je opouštějí,“ uzavírá Laura Janáčková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků