Hlavní obsah
Intelekt nemusí na opačné pohlaví zapůsobit. Foto: Profimedia.cz

Inteligentní a úspěšní lidé mají problém najít si partnera

Uznávaný psycholog a expert na vztahy doktor Alex Benzer ve své nejnovější studii zjistil, že čím je člověk chytřejší, tím méně úspěšný při randění je. Podle absolventa Harvardské univerzity, Kalifornské univerzity v San Diegu a Cambridžské univerzity si chytří a inteligentní lidé myslí, že jsou lepší než většina populace, což je ve vztazích znevýhodňuje.

Intelekt nemusí na opačné pohlaví zapůsobit. Foto: Profimedia.cz
Inteligentní a úspěšní lidé mají problém najít si partnera

„Všeobecně řečeno, chytří lidé hledají jiné chytré lidi, s nimiž by šli na rande, a to jednoduše proto, že by se jinak nudili. Takže dobře, gratuluji jim, ale tím eliminovali 95 procent světové populace jako potenciální partnery,“ uvedl ke své studii Benzer.

Podle něj jsou vzdělaní a inteligentní lidé ve vztazích nešikovnější také proto, že na dosahování svých cílů potřebují více času a energie. A navíc si myslí, že jsou pro lásku jako stvoření právě proto, že mají vysoké cíle. Jenže podle Benzera je tomu naopak, čím tvrdší a časově náročnější povolání, tím menší šanci na lásku člověk má.

Inteligenti si většinou myslí, že je všichni budou obdivovat pro to, jak úspěšní a výkonní jsou, ale ve skutečnosti je tomu jinak. „Váš úspěch v lásce nemá nic společného s vaším brilantním myšlením a vše je to pouze o tom, jak o druhého pečujete a jak se s vámi cítí,“ tvrdí Benzer.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků