Hlavní obsah
Kotvičník zemní Foto: Profimedia.cz

Devět bylin pro sexuální apetit

Touha po vylepšení sexuálního života je stará jako lidstvo samo. Není se co divit, že lidé zkoumali, co jim příroda nabízí i z tohoto hlediska. Současný způsob života – stres, přejídání, nevhodná strava, nedostatek pohybu – vede k potlačení a snížení chuti na sex. Máme už sice zázračné pilulky, ale potraviny a bylinky, které povzbuzují sexuální vzrušení a libido, také stojí za vyzkoušení!

Kotvičník zemní Foto: Profimedia.cz
Devět bylin pro sexuální apetit

Kotvičník zemní

Jde o jednoletou rostlinu s drobnými žlutými květy. Můžeme si ji sami vypěstovat na zahrádce. Každý nad čtyřicet let by měl čas od času bylinu zařadit do jídelníčku, zvyšuje totiž hladinu testosteronu a estrogenů, tedy mužských i ženských pohlavních hormonů v krvi. U žen zvyšuje plodnost, podporuje dozrávání vajíček.

U mužů zlepšuje potenci a plodnost, ovlivňuje množství spermií. Zároveň látky v ní obsažené působí proti diabetu II. typu a zvětšení prostaty – obě tato onemocnění způsobují u mužů problémy s erekcí.

Rozmarýn

Je skutečným životabudičem a můžeme si ho pěstovat doma na parapetu. Posiluje organismus a celkové prokrvení těla. Doporučuje se na posílení milostné touhy. Není ovšem vhodný, když máme vysoký krevní tlak.

Foto: Profimedia.cz

Rozmarýnové víno plné touhy: Recept je velmi jednoduchý. Potřebujeme dvě lžíce rozmarýnových listů a kvalitní červené víno, smícháme a necháme asi týden na teplém místě louhovat, průběžně protřepáváme. Následně přecedíme a popíjíme asi čtvrt deci denně. Účinek by se měl dostavit asi po pěti týdnech pravidelného užívání.

Maralí kořen

Pochází ze Sibiře. Stimuluje funkci pohlavních žláz a pomáhá přemoci neplodnost. Je vhodný pro ženy i muže, proto je ideální, když jej užívají partneři současně. Má silné afrodiziakální účinky.

Užívá se formou tinktury, kterou si můžeme i sami připravit. Stačí zalít padesát gramů kořene půl litrem čtyřicetiprocentního alkoholu, louhovat tři týdny, každý den protřepat, následně přefiltrovat. Užíváme třikrát denně třicet kapek před jídlem.

Na snímku nadzemní část maralí kořene.

Foto: Profimedia.cz

Děhel čínský (andělika čínská)

Této bylině se také říká ženský ženšen. Obsahuje fytosteroly a působí hlavně na ženy. Kořen byliny harmonizuje menstruaci, zajišťuje hormonální rovnováhu u žen, zbavuje bolestí v podbřišku a zvyšuje chuť na sex. Děhel čínský je vhodný pro klimakterium, protože pomáhá proti návalům horka.

Foto: Profimedia.cz

Je příbuzný s děhelem lesním, který roste u nás, ale nevykazuje stejné účinky. Nejčastěji se užívá formou odvaru. Kořen má nezaměnitelné, ne každému příjemné aroma, může se přidávat i jako koření do polévek obdobně jako petržel.

Zázvor

Silně prohřívá a prokrvuje celý organismus, proto je rovněž známý jako velmi účinné afrodiziakum. Večerní nápoj z tohoto kořene opravdu dělá zázraky.

Zázvor

Foto: Profimedia.cz

Recept na čaj lásky: Jedna lžíce nastrouhaného zázvoru, půl lžičky skořice, čtyři tlučené hřebíčky, špetka kajenského pepře a muškátového oříšku, čtyři deci vroucí vody a osladit jednou lžičkou medu. A výsledek je zaručen.

Škornice šípolistá (kozličník)

Podpoří délku erekce. Podle legendy účinek objevil pasáček koz, který si všiml souvislosti mezi „aktivitou“ kozla a pojídáním této byliny. Flavonoid icariin, který obsahuje, zvyšuje propustnost cév a usnadňuje průtok krve do penisu.

Stimuluje i tvorbu pohlavních hormonů. Látka icariin je i součástí léků na vylepšení erekce. Vezme-li si muž škornici místo tabletky, je účinek jemnější a méně rizikový.
Nejlepší je nasadit bylinku jako prevenci.

Vrbka úzkolistá (ohnivá bylina)

Pozitivně působí na prostatu bez vedlejších účinků. Právě prostatické potíže dost často ovlivňují kvalitu sexu u mužů. Z listů si můžeme připravit nálev nebo odvar, ale mnohem větší účinnost vykazuje tinktura z byliny.

Foto: Profimedia.cz

Celer

Odpradávna je známý jako velmi účinné mužské afrodiziakum. K tomu slouží všechny jeho části – semeno, nať i bulva. Doporučují se hlavně čerstvé vylisované šťávy, ale ani tepelnou úpravou neztrácí účinky. Ale pozor, větší množství může podráždit ledviny. Všechno musíme dávat svému tělu s mírou.

Celery

Foto: Profimedia.cz

Ženšen pravý

Pro své posilující účinky je uznávaný nejen v asijské medicíně, ale i u nás. U mužů je oblíbeným přírodním doplňkem, neboť výrazně posiluje erekci, libido a potenci. Navíc nemá žádné vedlejší účinky a není návykový.

Foto: Profimedia.cz

Může se vám hodit na službě Firmy.cz:

Kúra bylinkářky Jarmily Podhorné

Pro muže: směs z kotvičníku, maralí kořene, břízy, sekvoje a dubu. Při užívání dojde k posílení potence, zklidnění a určitému omlazení organismu. Podpoří se revitalizace reprodukčních orgánů, což přispívá ke zkvalitnění prožitků v této oblasti vnímání.

Pro ženy: bylinná kúra ve složení jeřáb ptačí, lékořice, černý rybíz, maliník, měsíček. Ta doplní ženské hormony a můžeme ji navíc podpořit mateří kašičkou, jež kromě hormonů dodá i látky, které organismus potřebuje. Navodí se optimální fyzická a psychická relaxace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků