Hlavní obsah
Muži touží po normální, usměvavé, voňavé, chytré, ale také upřímné ženě, u které budou od začátku vědět, na čem jsou. Foto: Profimedia.cz

Co v ženách a mužích probouzí touhu

Touha nás motivuje k tomu, abychom v životě něčeho dosáhli. Každý z nás ve svém životě po něčem touží a snaží se dělat vše proto, aby tyto touhy byly naplněny. My se tentokrát zaměříme na touhy v partnerském vztahu. Podle průzkumu výrobce francouzské kávy Carte Noire totiž především muži mají ve znalostech tužeb svých protějšků značné nedostatky.

Muži touží po normální, usměvavé, voňavé, chytré, ale také upřímné ženě, u které budou od začátku vědět, na čem jsou. Foto: Profimedia.cz
Co v ženách a mužích probouzí touhu

Zatímco ženy mají muže v hlavních bodech přečtené, muži mají problém odhadnout, co vlastně ženskou touhu dokáže probudit.

V ženách probouzí touhu k muži z 91 % především jeho charisma, což správně odhadlo jen 78 % mužů. Dalším důležitým faktorem je smysl pro humor (84 % žen vs. 78 % mužů), úsměv (82 % žen vs. 62 % mužů) a inteligence (84 % žen vs. 76 % mužů). Nezbytný je ale také dlouhý pohled (65 % žen vs. 43 % mužů) a oholená tvář (55 % žen vs. 30 % mužů).

Ženy tedy milují, když má muž charisma, smysl pro humor, je inteligentní a usmívá se. Muži však všechny tyto faktory velmi podceňují, místo toho přikládají velký význam penězům a společenskému uznání, což bohužel ženy prý nechává chladné. A to i přesto, že z evolučního hlediska jsou považovány právě peníze a moc u mužů za ukazatele mužské atraktivity.

Z pohledu intimní touhy pak na ženy jednoznačně zabírá dlouhý pohled z očí do očí, úsměv, přítmí či šero v místnosti, případně zapálená svíčka nebo oheň v krbu a tanec.  Romantická atmosféra u žen jasně vede.

Ženy musí mít charisma i pěknou postavu

Ženy o mužích vědí rozhodně více, než je tomu naopak. V průzkumu tak i mnohem lépe odhadovaly tužby svých partnerů. A tak se s muži shodly i na tom, že muži na ženách nejvíce obdivují charisma, postavu, úsměv, smysl pro humor, vůni, spontánnost, ale i inteligenci.

Z průzkumu tedy vzešlo, že muži touží po normální, usměvavé, voňavé, chytré, ale také upřímné ženě, u které budou od začátku vědět, na čem jsou.

Za symbol touhy a intimity pak většina mužů považuje nahé ženské tělo, dlouhý pohled a sexy spodní prádlo. Třetina mužů také uvítá romantickou atmosféru dokreslenou například západem či východem slunce.

V běžném dni lidé touží po harmonii a pořádném spánku

V představách o tom, jak strávit běžný den našli muži i ženy vzácnou shodu. Většina z nich touží po pohodovém, klidném dni s milovanou osobou. Příjemným zpestřením pak může být sex, ale i sledování sportovních zápasů či dobré jídlo a sklenice piva.

Ze společných aktivit pak u mužů jednoznačně vede jakýkoliv sport, sex a cestování. Přičemž se nebrání ani hrám s dětmi a dalším aktivitám v rodinném kruhu.

Ženy naopak dávají přednost klidnějším aktivitám, kdy se mohou věnovat samy sobě, relaxovat a odpočinout si – wellness, čtení, péče o sebe či spánek.

Jak udržet touhu u dlouhodobého vztahu

Muži i ženy (80 % z nich) se vzácně shodují i na tom, že v dlouhodobém vztahu je k udržení touhy potřeba „táhnout za jeden provaz“ a nalézt spokojenost v sexu.

Až poté přichází na řadu patřičná dávka svobody či nezávislosti a ochota experimentovat.

Ženám ve vztahu pak nejvíce chybí nové podněty (25 % žen) a sex (10 %). Muži nejvíce postrádají také sex (17 %) a dokonce 4 % pak chybí ve vztahu žárlivost. Tuto vlastnost přitom nezmiňuje ani jedna žena.

Průzkum proběhl kvalitativně i kvantitativně na vzorku více než 200 lidí ve věku 25-45 let. Ženy i muži v něm odpovídali na otázky o svých touhách a odhadovali i touhy opačného pohlaví.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků