Hlavní obsah
ilustrační fotka Foto: Vratislav Konečný

Britky mají z manželů deprese

Více než polovina britských žen si stěžuje na trvalé deprese, jimž čelí pravidelným užíváním příslušných léků. Za hlavní důvody přitom označují rostoucí stres, jehož příčinou jsou muži, nenaplněné naděje a nepříjemnou až nepřátelskou atmosféru v zaměstnání.

ilustrační fotka Foto: Vratislav Konečný
Britky mají z manželů deprese

Vyplývá to z výzkumu, který uskutečnil ženský časopis Prima. Z tisíce oslovených čtenářek jich šestapadesát procent uvedlo, že se neobejde bez antidepresiv, protože už nejsou schopny zvládat vlastními silami projevy psychické choroby.

Pracovní prostředí depresi zhoršuje

Nejhůře se na nich podepisují vztahy v pracovním kolektivu. Padesát procent dotázaných uvedlo, že je ničí pracovní povinnosti i atmosféra, nemožnost cokoli změnit k lepšímu, nemluvě o trvalé hrozbě ztráty zaměstnání.

V promarněných ambicích, s nimiž vstupovaly do života, který dnes považují za chudý a bezútěšný, spatřuje příčinu svého onemocnění pětatřicet procent účastnic ankety.

Třetí neslavné místo mezi původci depresí patří mužům, zejména manželům. Za zdroj stálého podráždění je považuje čtvrtina jejich životních partnerek.

"Život se stává stále složitějším a psychicky náročnějším. Nelze se proto divit, že se neblaze podepisuje i na růstu duševních chorob u žen. Dennodenně totiž musejí nejen počítat každý peníz, ale navíc zápasit s nedostatkem volného času, který potřebují k načerpání nových sil," konstatovala šéfredaktorka časopisu Prima Maria Fayová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků