Hlavní obsah

Američanka porodila šestikilové dítě

Ačkoliv se Delaniey Jessica Buzzellová narodila s třítýdenním předstihem, na váze jí to nijak neubralo. Po porodu císařským řezem vážila celých 6,24 kilogramu, měřila skoro 56 centimetrů, informovala ve středu americká média.

Američanka porodila šestikilové dítě

"Má velkou chuť k jídlu, klidně by spořádala steak," vyprávěla o miminku zdravotní sestra Judy Nadolskiová. Podle ní je velikost novorozence stejná s velikostí čtyř až pětiměsíčního dítěte. Hmotnost Delanay je dvojnásobná oproti běžné váze novorozeňat.

Rodiče miminka Paul (34) a Robin Buzzellovi pocházejí z Wisconsinu. Jejich výška i váha je běžná a sami se považují za lidi normálního vzrůstu. Jejich děti jsou však silné - již první potomek, dcerka Cameron (4) se jim narodila s váhou 5,22 kilogramu. Mladší Alexis (2) se zase narodila se 4,76 kilogramu.

Podle statistických údajů se v USA narodí asi jedno procento dětí s porodní váhou přesahující pět kilogramů.

Cvalíci se ale rodí i jinde na světě. Pětadvacetiletá Britka Sara Griffinová letos v březnu porodila syna se 6,2 kilogramy. [celá zpráva] Brazilka Francisca Ramosová (38) letos v lednu zase přivedla na svět dokonce 7,5kilové miminko. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků