Podle koučky Cynthie Jamesové je dobré, když partneři vzájemně přijímají a respektují své přátele, ctí své volby a podporují své sny a vize, ale neschylují se k soucitným lžím. Pokud si dva lidé navzájem nedokážou nahlas říct, co jim vzájemně vadí, s čím nesouhlasí, co by dělali jinak, pak se i ze sebekrásnější lásky stává nefunkční vztah, který nebude mít nikdy dlouhého trvání.

Každý touží být milován a milovat, ale ne všichni si uvědomují, co to všechno obnáší, o čem láska skutečně je. Cynthie Jamesová tak všem radí, aby si položili následující otázky, popřemýšleli nad odpověďmi a uvědomili si, co pro ně jejich láska znamená.

1. Je můj partner opravdu tak destruktivní nebo jen zkouší, jak moc velkou potřebu mám druhé řídit? Jak to, že v konkrétních věcech reaguje jinak, než by se u něj předpokládalo?

2. Jakým způsobem dokážu druhému dávat najevo, jak moc ho miluji? Skutečně toužím po dlouhém vztahu s ním? Nebo už mám nějaké pochybnosti?

3. Jaké mám špatné návyky? Jsem ochotna je od partnera slyšet a minimálně přemýšlet o jejich nápravě? Jen málokdo si totiž uvědomuje, že naši partneři často odrážejí naše vlastní charaktery. Proto je tak důležité naslouchat a pravidelně si dělat svůj vnitřní průzkum.

4. Co udělám, pokud partner začne odmítat některé z mých vlastností či věcí, na kterých si tolik zakládám? Dokážu se mu přizpůsobit a bezpodmínečně přijmout jeho volbu?

5. Dokážu přijmout pomoc? Pokud se dostanu do nesnází, budu hledat podporu u přátel, případně odborníků? Nebo vše budu dusit v sobě?

Vztah by měl být především o upřímnosti a důvěře. Pokud nebudou jedinci upřímní sami k sobě, nedokážou přijímat názory druhých. Pak se problémům nevyhnou a časem ani v takovém vztahu šťastní skutečně nebudou.

Takže pokud vám partner řekne, že jste přibrala a přestala jste o sebe dbát, pak to nemusí znamenat, že vás tímto chtěl urazit a že vás nemiluje. Z velké pravděpodobnosti jen vyjádřil svůj názor, což mu nemůžete mít za zlé, zvlášť pokud je to pravda. Samozřejmě to neznamená, že musíte okamžitě začít hubnout a držet drastické diety. Vše je především o diplomacii a respektu druhého.