Podle odborníků britského spotřebitelského magazínu Which? je třeba úterý nejlepší pro létání po Evropě, jelikož právě tento den mají aerolinky nejlevnější letenky a to až o třetinu ve srovnání s pátkem. V úterý je dobré také vyrazit do restaurace, které se stihly zbavit zbytků z víkendu a v úterý již vaří z čerstvých surovin. V úterý bývá i hezké počasí a je to tedy nejvhodnější čas pro posezení s přáteli.

Ve středu je dobré vyrazit na týdenní a dlouhodobější nákupy. Regály jsou plné zboží a naopak zákazníků poskrovnu, protože v tento den chodí nakupovat nejméně lidí. Podle pracovních agentur je také středa ideálním dnem pro žádost o povýšení či zvýšení platu. Vyhoví toho dne nejvíce šéfů a nadřízených.

Čtvrtky jsou ideální pro sex. Do středy je totiž stimulována produkce testosteronu na maximum, jeho hladina kulminuje ve čtvrtek ráno a na maximum vyžene sexuální nadrženost, výdrž i chuť se milovat.

V pátek je dobré prodat dům, je to nejúspěšnější den podle realitních makléřů, kteří si v ten den plácnou s klienty častěji než kdy jindy. Vyrazit na nákupy v tento den může být doslova sebevražda. V pátek totiž chodí nakupovat nejvíce lidí najednou a obchody jsou naprosto přeplněné.

Tento den se také hodí pro svatbu, neboť většina lidí plánuje uzavření sňatku na sobotu a tak náklady jsou v pátek mnohem nižší. V pátek je také nejlepší okamžik pro skoncování se zlozvyky, jako je kouření. A naopak je lepší se vyhnout sexu. Po čtvrtečním vyvrcholení je v pátek sexuální libido na minimu.

V sobotu je dobré odpočívat, relaxovat a nepouštět se vůbec do ničeho závažného. V neděli je čas se dobře najíst, odpočinout si a ukončit internetovou aukci. Z analýzy společnosti eBay totiž vyplynulo, že v neděli jsou dražby online nejúspěšnější.

Nákup fotoaparátu je ale lepší nechat až na pondělí, první den po víkendu je také výhodné nakupovat na internetu veškerou elektroniku.