Ne všechny ženy, ale mají na milostné hrátky v období menstruace chuť. Při periodě mají totiž bolesti a jsou podrážděné a nervózní. Sexuolog Radim Uzel dokonce říká, že v době těsně před menstruací některé ženy páchají např. dopravní přestupky, či jsou v takovém psychickém rozpoložení, že se rozhodnou podat žádost o rozvod.

Každopádně ti, kteří si sexu užívají i v těchto ženiných dnech, nedělají nic špatného, ani zdraví ohrožujícího. Shodují se na tom i odborníci s tím, že většina žen je při menstruaci na sex více naladěná.

Při sexu v těchto dnech je nutné dodržovat určitá pravidla a hlavně být k sobě s partnerem ohleduplní. Důležité je dbát na pečlivou hygienu. Nejen kvůli pocitu čistoty, ale také kvůli zdraví. Ženská vnitřní rodidla jsou totiž při periodě více náchylná k infekcím. Ačkoli to je pro mnoho lidí téměř nepředstavitelné, některé páry se nezříkají ani orálního sexu.

Pokud však dojde k situaci, že jeden z partnerů je na sex naladěn a druhý ho v těchto dnech zásadně odmítá, je důležité se do ničeho nenutit. Ani z jedné strany. Je však nutné si uvědomit, že menstruace ženu neuchrání před otěhotněním. Není možné krvácení považovat za antikoncepci. Žena není chráněna ani před pohlavními chorobami. Proto se doporučuje používat kondom.

Žena bývala považována za nečistou

Z historie vyplývá, že menstruující žena byla po staletí považována za nečistou. A někde tyto mýty přežívají dodnes.

Např. ve starověkém Řecku, který se pyšnil svou učeností a demokracií, ženy prožívající své dny nesměly vkročit na posvátná místa. Vyhýbali se jim i jejich manželé, kteří věřili, že vše živé, co přijde do styku s ženinou krví, zanikne. Menstruujících žen se báli také staří Římané a pozadu nebyla ani Indie a Persie, kde se ženy musely vyhýbat ohni a vodě. Židovské ženy byly považovány za nečisté a nesměly vstoupit do synagogy. To je však historie.

Že však ženy kvůli menstruaci mohou být diskriminovány i v současné době ukázal před dvěma lety případ pokladních z jednoho velkého prodejního řetězce. Ty byly interním nařízením vyzvány, aby při svých periodách nosily červený šátek jako čelenku. Tak jim totiž mělo být umožněno chodit na toaletu častěji, než ostatním prodavačkám.