Hlavní obsah
Italský premiér Silvio Berlusconi Foto: Tony Gentile, Reuters

Všechny Berlusconiho ženy

Že italský premiér Silvio Berlusconi (74) proslul slabostí pro krásné a mladé ženy, jež ho za poslední léta stály nemálo skandálů, není nic nového. Nyní už ale věci došly tak daleko, že ho milánská prokuratura vyšetřuje z podezření ze zneužití pravomoci a z intimního styku s nezletilou.

Italský premiér Silvio Berlusconi Foto: Tony Gentile, Reuters
Všechny Berlusconiho ženy

Jeho noční můrou číslo jedna je osmnáctiletá marocká tanečnice Karima Mahrúgová, známá ve večerních klubech jako Ruby Rubacuori (Ruby, lamačka srdcí). Podle obžaloby s ní totiž loni, tedy v době, kdy jí bylo teprve 17 let, měl premiér za úplatu sexuální styk.

Sama Ruby přiznává, že chodila na večírky pořádané Berlusconim a dostala od něj sedm tisíc eur (167 tisíc korun), dušuje se ale, že spolu sex neměli. Tvrdí, že Berlusconi nevěděl, že jí v té době bylo sedmnáct. Peněžitý dar zdůvodnila tím, že se předseda vlády dozvěděl o její složité ekonomické situaci a chtěl jí pomoci.

Lamačka srdcí Ruby měla údajně vztah s Berlusconim ještě jako nezletilá.

Foto: Profimedia.cz

Telefonní odposlechy, jejichž úryvky italský tisk v minulých týdnech zveřejnil, ale ukazují na zcela jinou skutečnost. Podle nich premiér skutečný věk Ruby znal, přesto ji k sobě zval.

„… (Berlusconi) mi pořád volá a ujišťuje, že mi dá, kolik chci, ale hlavně ať vše zatloukám… Řekl mi, ať dělám střelenou a vykládám nesmysly,“ řekla Maročanka jedné své známé s tím, že jej za to požádala o pět tisíc eur (119 tisíc Kč) a premiér s částkou souhlasil. „Řekla jsem všem, že si Silvio myslí, že mi je 24… Nechci, aby se dostal do nesnází,“ vysvětlila při jiné konverzaci. A přiznala: „Chodím k němu domů už od šestnácti.“

Berlusconi mi pořád volá a ujišťuje mě, že mi dá, kolik chci, ale hlavně ať vše zatloukám… Řekl mi, ať dělám střelenou a vykládám nesmysly.
Karima Mahrúgová

„Ruby mi řekla, že je premiérovou dobrou přítelkyní, že u něj doma často večeřela, tancovala a milovala se s ním, za což jí dával mnoho peněz,“ potvrdila i Rubyina bývalá spolubydlící. Její svědectví ale nemusí být zrovna objektivní, protože to byla ona, která Maročanku loni obvinila z krádeže tří tisíc eur, kvůli čemuž Ruby skončila na policii. I tato událost je pod drobnohledem justice: šéf vlády měl totiž tehdy na funkcionáře vyvíjet nátlak a docílit tím jejího propuštění, aby se neprovalilo, že se spolu s dalšími mladými dívkami účastnila jeho večírků.

Bunga bunga a sexy převleky

A jak vlastně párty v Berlusconiho vile v Arcore nedaleko Milána vypadaly? Z dalších odposlechů se dá poskládat docela obstojný obrázek. „Byli tam asi jen tři muži a 28 žen… Berlusconi všechny dívky - ty byly polonahé - objímal. Nicole Minettiová (25, bývalá stomatologická asistentka a současná radní za region Lombardie -red.) byla nahoře bez a neustále ho líbala,“ svěřila se jedna z účastnic večera.

Z tanečnice Minettiové se díky Berlusconiho zásahu stala radní za Lombardii.

Foto: Profimedia.cz

„Někdo hrál na klavír a zpíval… a najednou jedna z dívek ukázala holou zadnici a večer se rozproudil… Po večeři se sešlo do takové podzemní diskotéky (známá zasvěceným jako bunga bunga - pozn. red.) s pohovkami, tyčí pro lapdance a barovým pultem. Dívky byly střídmě oblečené, některé tančily u tyče polonahé nebo dělaly striptýz a přibližovaly se k premiérovi, který seděl na pohovce. Třely se o něj, nechávaly se osahávat a líbaly se mezi sebou,“ popsala večírky jiná žena.

Nicole Minettiová – bývalá Berlusconiho dentální hygienička a nynější regionální politička. Podle prokuratury sháněla dívky pro večírky v premiérově vile u Milána

Foto: Profimedia.cz

Bývalá prostitutka Nadia Macríová (28) popsala vyšetřovatelům svůj zážitek z loňské párty v Berlusconiho vile San Martino. Na předsedu vlády tehdy v bazénu čekalo asi osm nahých dívek. „Po řadě nás pak vyvolával do přilehlé místnosti a měly jsme s ním sex,“ vysvětlila.

 

Byli tam asi jen tři muži a 28 žen… Berlusconi všechny dívky - ty byly polonahé - objímal. Nicole Minettiová byla nahoře bez a neustále ho líbala.
Účastnice večírků u premiéra

Z odposlechů také vyplynulo, že premiér si potrpí na převleky za policistky a zdravotní sestry. „Vezmi si lékařský plášť a stetoskop, jinak nic. To ho strašně baví,“ radila jedna z účastnic jiné ženě, která byla pozvaná do Berlusconiho vily na Sardinii.

Nadia Macríová prý zažila s šéfem italské vlády hrátky v bazénu.

Foto: Profimedia.cz

Všechny Berlusconiho trable s mladými začaly v dubnu 2009, kdy se zúčastnil oslav 18. narozenin neapolské začínající modelky Noemi Letiziové. Jako dárek jí „papá“, jak Noemi premiérovi říká, přinesl zlatý přívěsek s diamanty v hodnotě 6000 eur (přes 150 000 Kč).

Pro osmnáctiletou Noemi Letiziovou je Berlusconi papá.

Foto: Profimedia.cz

Berlusconiho manželka Veronica Lariová (54) v reakci na tuto zprávu požádala po 19 letech manželství o rozvod. „Nemůžu žít s mužem, který chodí s nezletilými,“ prohlásila tehdy Lariová.

To už by stačilo

To, že je Berlusconi sukničkář, už vědí všichni. Zarážející ale je, že podle záznamů z telefonních odposlechů nabádali své dcery k účasti na kontroverzních večírcích u premiéra samotní rodiče a sourozenci. „On může vyřešit naše problémy. Maminčiny, tvé i mé,“ přesvědčoval bratr svou sestru, která váhala s účastí na párty.

Aída María Yéspica Jaime – venezuelská modelka, která v Itálii uspěla i jako herečka. Berlusconi o ní při jedné večeři měl prohlásit, že by s ní šel kamkoliv.

Foto: Profimedia.cz

„Předešel tě celý zástup dívek, Giada, Isabella Cristina, probuď se, dceruško,“ řekl zase do telefonu otec jiné mladé ženy. A matka další dívky se své dcery po telefonu tázala: „Kolik ti dal? Pět (pět tisíc eur, asi 120 000 Kč - pozn. red.)? „Sedm,“ odvětila ona. Deník La Stampa v této souvislosti napsal o „smutné armádě“ rodičů, kteří usilují o to, stát se Berlusconiho příbuznými.

Berlusconiho manželka Veronica Lariová požádala před nedávnem o rozvod.

Foto: Profimedia.cz

V reakci na aféru se ale proti šéfovi vlády také vzedmula internetová protestní akce - v petici pod názvem „Basta“ (To stačí) vyjádřilo kolem 2000 žen z politických, uměleckých, novinářských a dalších kruhů své znechucení nad jeho chováním.

„Jsou ženy, které nepovažují za vítězství jít do domu mocného muže a vydělat si u něho to, co normální člověk za sedm měsíců práce,“ píšou v dokumentu.

Graziana Caponeová – vystudovaná právnička a modelka, kterou nazývají Angelinou Jolie Puglie, odkud pochází. Podle deníku La Repubblica byla najata, aby premiérovi v médiích vylepšila profil.

Foto: Profimedia.cz

Berlusconi všechny aféry označuje za bezpředmětné a vidí za nimi politickou perzekuci. „Ani mě nenapadne rezignovat. Jsem naprosto klidný a bavím se,“ řekl sebejistě. „To je tedy jediný,“ odpověděl mu přes média předseda Sněmovny Gianfranco Fini, jeho někdejší spojenec a nyní politický soupeř.

Patrizia D’Addariová - Berlusconi se od ní na konci roku 2008 nechal v jednom římském paláci mnohostranně umělecky bavit, a to za dva tisíce eur (52 tisíc korun) za noc. Dáma si schůzky nahrávala na mobil a na MP3 a o své zážitky se podělila s tiskem.

Foto: Profimedia.cz

Jestli Rubygate, jak je poslední skandál nazýván, povede k sesazení Berlusconiho, těžko říct. Italové si už dávno na Berlusconiho udělali svůj vlastní názor, a tak se zatím nezdá pravděpodobné, že by kvůli dalšímu z jeho úletů mohl přijít o vítězství v příštích volbách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků