Hlavní obsah
Tváří jarní kolekce značky Lindex, které mimo jiné dominují i džíny s nohavicemi do zvonu, se stala herečka Sienna Millerová. Foto: Archiv firmy

Velký návrat kalhot do zvonu

Jeden z nejviditelnějších a nejznámějších módních kousků éry hippies se znovu hrdě hlásí o slovo. A řeč není o ničem jiném než o zvonových kalhotách, které letos prostoupily jak jarní, tak i letní kolekce.

Tváří jarní kolekce značky Lindex, které mimo jiné dominují i džíny s nohavicemi do zvonu, se stala herečka Sienna Millerová. Foto: Archiv firmy
Velký návrat kalhot do zvonu

Dost už bylo úzkých, skinny kalhot. Letos je ve velkém střídají modely s nohavicemi do zvonu.

Styl, který charakterizoval především 70. léta, mohou někteří vnímat už jako dávno zapomenuté retro. Letos ale dostal nový, svěží a moderní nádech.

Šedé kalhoty, Asos, cca 855 Kč. Svetle modré Noisy May, Asos, 1710 Kč. Bílé kalhoty, Mango, 899 Kč.

Foto: Archiv firem

Nezáleží na tom, jaký materiál zvonových kalhot vyberete, mohou vypadat elegantně, nadčasově. Sladit se ale samozřejmě dají i do sportovního stylu.

V každém případě kalhoty se zvonovými nohavicemi přinesou do každého outfitu nádech glamouru. Jak je začlenit do šatníku?

1. F&F, 599 Kč. 2. Esprit, 1999 Kč. 3. Mango, 899 Kč.

Foto: Archiv firem

Pokud nejste zrovna vysokého vzrůstu, z botníku k širokým nohavicím volte boty na podpatku nebo na klínku. Samozřejmě tím také zabráníte tomu, abyste kalhoty otírala o zem.

Všichni si jistě dobře pamatují urousané a děravé zvonáče ještě z dob, kdy se při každém kroku třely o chodník.

Zleva: Tamsin London, 1850 Kč. Asos, cca 1100 Kč. Levis, Asos, cca 3500 Kč.

Foto: Archiv firem

Raději volte vysoký pas. Proč? Pro většinu lidí je zvýšený pas u kalhot spíše lichotivou výhodou než módní nezbytností. Prodlužuje siluetu, což není na škodu, a hlavně zakryje případné nedostatky. Pokud chcete upozornit na štíhlý pas, doplňte kalhoty o pásek.

1. New Yorker, 799 Kč. 2. Reserved, info o ceně v obchodě. 3. Takko, 799 Kč.

Foto: Archiv firem

Při výběru nezapomeňte brát v potaz to, že pokud je plánujete nosit s vyššími botami, měly by kalhoty být delší než ty, které už máte ve skříni.

Vyhnete se tak módnímu faux pas – zvonáče nad kotníky totiž nevypadají vůbec dobře. Jejich délka by měla při obutí podpatků být pár milimetrů nad zemí.

1. Mango, 899 Kč. 2. Esprit, 1699 Kč. 3. Vero Moda, Zoot, 1099 Kč.

Foto: Archiv firem

Pokud se kalhoty s širokými nohavicemi rozhodnete obout bez podpatků, vsaďte vždy raději na sportovní styl. Doplňte je o halenku nebo nadčasovou bílou košili, která by měla mít stabilní místo v každé skříni.

Nebojte se ale ani kombinace s jinými džínovými kousky, například košilí nebo bundou. Vyzkoušejte ověřenou klasiku: kostičkovanou košili a bílé sportovní tenisky.

Zvony s děravým kolenem, A-gold, Asos, cca 5500 Kč. Uprostřed s vysokým pasem, Lindex, info o ceně v obchodě. Vyšisované na stehnech, Lee Anetta, Asos, cca 2910 Kč.

Foto: Archiv firem

1. Marks&Spencer, info o ceně v obchodě. 2. Takko, 799 Kč. 3. F&F, 599 Kč.

Foto: Archiv firem

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků