Hlavní obsah
 

V Paříži se konala módní přehlídka šatů zdobených čokoládou

Paříž je nejen Mekkou módy, ale také unikátních cukrářských praktik, které nemají ve světě obdoby. Není proto divu, že se místní cukráři rozhodli obě řemesla spojit a v rámci 22. ročníku veletrhu čokolády vytvořili unikátní kolekci šatů zdobených čokoládou. Posuďte sami, jak se jim to povedlo.

 
V Paříži se konala módní přehlídka šatů zdobených čokoládou

Tradiční francouzský veletrh čokolády odstartoval třicátého října. Akce byla zahájena velkolepou přehlídkou rób, které byly zdobeny nejrůznějšími druhy čokolády a čokoládových pralinek. Šaty předvedly před tisícovkou přihlížejících známé francouzské celebrity včetně fotbalisty Djibrile Cisse a modelky Maevy Couckeové.

Poselstvím celé akce je upozornit na to, že čokoláda tvoří velkou součást francouzské kultury. „Pařížský veletrh čokolády odkazuje na gastronomii, která je součástí našeho kulturního i gastronomického dědictví. Naše čokoládové delikatesy jsou známé po celém světě a přispívají k tomu, že je o návštěvu Paříže takový zájem,“ uvedla starostka Paříže Anne Hidalgová.

S tím souhlasí i zakladatelka veletrhu Sylvie Douceová, která pro agenturu Reuters dodala: „Přehlídka je ale důležitá i proto, aby lidé pochopili, že odborníci na čokoládu jsou stejně důležití jako ostatní cukráři a musí při své práci vynaložit stejné úsilí i umělecký talent.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků