Hlavní obsah
Neutrální barevné tóny jsou ve Skandinávii oblíbené. Foto: Profimedia.cz

Skandinávská móda je důkazem, že v jednoduchosti je krása

Skandinávie je domovem vytříbeného designu, hygge, ale také stylu. Potvrzuje to i kodaňský týden módy, který se odehrál v období od 27. do 31. ledna. Tamější návštěvnice přehlídek opět ukázaly, že móda nemusí být za každou cenu extravagantní. Upoutat pozornost jde i vytříbeným vkusem. Přesvědčte se sami.

Neutrální barevné tóny jsou ve Skandinávii oblíbené. Foto: Profimedia.cz
Skandinávská móda je důkazem, že v jednoduchosti je krása

 V jedné barvě

O monochromní módě toho bylo napsáno již spousta. Pravdou je, že pokud chcete působit stylově, a přitom s minimální námahou, pak je outfit v jedné barvě klíčem k úspěchu.

Vybrat si přitom můžete z celé barevné škály. Skvěle vypadá například outfit ve fialové nebo tmavě modré. Sázkou na jistotu jsou pak neutrální tóny, jako je černá, šedivá, béžová či bílá.

Komplety ve stejné barvě jsou trendy.

Foto: Profimedia.cz

Klasické trenčkoty

Trenčkoty či baloňáky patří jednoznačně mezi nejuniverzálnější kousky oblečení vůbec. Jsou elegantní, nadčasové a sluší ženám i mužům bez rozdílu věku. Není proto divu, že v ulicích dánské Kodaně byly vidět doslova na každém rohu. Kromě klasických bavlněných byly k vidění také kožené modely, které jsou skvělou alternativou na právě probíhající zimu.

Trenčkot je sázkou na jistotu.

Foto: Profimedia.cz

V hlavní roli přirozenost

Jedno se seveřankám upřít nedá. Ať už si obléknou cokoliv, pokaždé vypadají nenuceně, ale přesto chic. Klíčem je dostat do svého šatníku současné trendy, tak aby s ním splynuly a nepůsobily jako pěst na oko.

Místo toho, aby každý půlrok obměňovaly šatník, sáhnou jen po zajímavém doplňku či kousku oblečení, které se hodí k jejich stávajícímu šatníku, ale zároveň mu dodají nový, svěží vítr.

Přirozenost je na prvním místě.

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků