Hlavní obsah
Ilustrační foto, Pietro Filipi Foto: archiv firmy

Rozluštěte rébus jménem semi-formal

Chystáte se na zahradní slavnost, večírek nebo třeba svatbu? Pak by vám pojem semi-formal neměl být cizí. Jde totiž o dress code, který se pohybuje někde mezi velkou večerní a denními šaty. Co si pod tím představit a ještě lépe, co si obléknout?

Ilustrační foto, Pietro Filipi Foto: archiv firmy
Rozluštěte rébus jménem semi-formal

U akcí slavnostního charakteru velmi záleží na tom, v kolik hodin se konají. Pokud začínají kolem poledne a trvají do šesté hodiny odpolední, pak by pánové měli vsadit na světlý oblek a dámy na elegantní kostýmek nebo například na módní overal.

Sako, Marks&Spencer, 1799 Kč. Kalhoty, Marks&Spencer, 1299 Kč. Sandálky, Zara, 1599 Kč. Sako, Esprit, 3399 Kč. Šaty, Karen Millen, orientační cena 11 tisíc. Kabelka, Furla, 6700 Kč. Lodičky, Ginno Rossi, 2903 Kč.

Foto: archiv firem

Co se týče doplňků, botám, alespoň na nízkém podpatku, a malé kabelce se nevyhnete.

V případě, že se akce koná až v podvečerních či večerních hodinách, pak by pánové měli dorazit v tmavých oblecích. Hodí se motýlek nebo kravata a pro oživení můžete přidat také vestičku, kšandy nebo třeba klobouk.

Top, Lindex, 799 Kč. Náhrdelník, Alove, 48 280 Kč. Šaty, Marks & Spencer, 3399 Kč. Šortky, Pietro Filipi, 2990 Kč. Sandálky, Marks & Spencer, 699 Kč. Hodinky, Omega (prodává Klenotnictví Dušák), orientační cena přes 100 tisíc Kč

Foto: archiv firem

Dámy by měly sáhnout po elegantních šatech po kolena nebo delších, bez výrazných vzorů a barev. Co se týče obutí, přípustné jsou pouze klasické uzavřené lodičky na podpatku. Drobné psaníčko a ladící šperky jsou třešničkou na dortu.

Žluté šaty, Pietro Filipi, 5490 Kč. Žluté sandálky, Zara, 1299 Kč. Žlutý overal, F&F, 599 Kč. Červené lodičky, H&M, 899 Kč. Červené šaty, Karen Millen, orientační cena 11 tisíc. Páskové sandálky, H&M, 1299 Kč.

Foto: archiv firem

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků