Hlavní obsah

Nové bikiny změří míru nebezpečného UV záření

V nových bikinách SmartSwim kanadské společnosti Solestrom se nositelky nejen budou krásně cítit, ale budou v nich o svou krásu také pečovat. Módní plavky jsou totiž ozdobeny korálky, které obsahují indikátor intenzity UV záření. Podle míry zbarvení korálků tak nositelka pozná, jestli jsou sluneční paprsky bezpečné pro opalování, nebo by se měla před nimi ukrýt.

Nové bikiny změří míru nebezpečného UV záření

Korálky jsou navlečeny mezi košíčky horního dílu a na vázacích šňůrkách spodního dílu plavek. Jejich zbarvení se mění v důsledku různé intenzity UV záření, čím je vyšší, tím jsou korálky fialovější. Na štítku plavek je pak barevná škála, z níž lze ihned vyčíst intenzitu záření a číslo odpovídající ochrannému UV faktoru v krému, který by žena měla na pleť aplikovat.

Světle lila barva odpovídá UV 0 - 2 a je označena jaké nízká (low) míra záření. Mírnou (moderate) míru záření pak označuje tmavší odstín s hodnotou faktoru 3 - 5, vysokou míru (high) pak 6 - 7, velmi vysokou (very high) 8 - 10 a extrémní (extreme) faktor 11+ má barvu velmi tmavou.

Plavky SmartSwim lze koupit na webu společnosti Solestrom za zhruba 100 amerických dolarů (asi 1700 korun). Velikost košíčků je dostání ve velikostech A až DD.

„Věděli jsme, že naši zákazníci začínají být stále obezřetnější s ohledem na nebezpečí související s příliš dlouhou expozicí kůže slunečnímu záření, ale zájem o tyto plavky je mnohem větší, než jsme čekali,“ uvedl mluvčí Solestrom.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků