Hlavní obsah
 

Nová kolekce od Diora je ódou na mytologii

Francouzský módní dům Christian Dior upustil od své tradiční přehlídky a překvapil unikátním konceptem. Návrhářka Maria Grazia Chiuriová se rozhodla vytvořit zmenšené modely šatů z nové kolekce, které nechá rozesílat významným klientům. Myšlenku doprovází film Mýtus od Diora.

 
Nová kolekce od Diora je ódou na mytologii

Letošní pařížský týden módy s podtitulem Haute Couture se bude odehrávat pouze online. V důsledku koronavirové pandemie byly zrušeny přehlídky těch nejexkluzivnějších modelů, který svět módy nabízí. Firmy si proto musely poradit jinak.

Návrhářka Maria Grazia Chiuriová se rozhodla představit svoji novou kolekci pro období podzim/zima 2020-2021 pomocí filmu, který režíroval italský filmový režisér Matteo Garrone.

„Na kolekci jsme začali pracovat v karanténě a věděli jsme, že nebudeme moct uspořádat módní přehlídku. Bylo tak od začátku jasné, že se budou moje reference ubírat ke světu snů a fantazie,“ říká Maria Grazia Chiuriová, kreativní ředitelka dámských kolekcí Dior.

Děj se odehrává v magické přírodě plné různých mýtických postav a tvorů, které postupně obcházejí dva komorníci nesoucí malý domeček plný miniatur šatů z aktuální kolekce. Každá postava si jedny šaty vybere, komorníci změří míry a švadleny ušijí stejné šaty v jejich velikostech. Výsledkem je podmanivý svět plný kouzelných postav v šatech od Diora.

„Podle mého názoru je Haute Couture ztělesněním snu. Chtěli jsme tento sen sdílet s co nejvíce lidmi a film je ideálním zprostředkovatelem emocí,“ říká pro agenturu Reuters Chiuriová.

Ostatně s velkou dávkou fantazie lze tvrdit, že podobný koncept firma chystá i ve skutečnosti. Návrhářka totiž bude rozesílat celkem 37 miniatur svých modelů mezi věrné klienty firmy, díky kterým si budou moci šaty nejen představit, ale také osahat.

„Kolekce Haute Couture je nejen o vizuální stránce, ale také o perfektním řemeslném zpracování, takže je důležité, aby si zákaznice mohly prohlédnout i látku,“ dodává Chiuriová.

Návrhářka Maria Grazia Chiuriová

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků