Hlavní obsah
Pro Nicolase Ghesquiera to bylo vůbec poprvé, kdy odprezentoval pro Louis Vuitton kolekci Pre-Fall. Foto: Louis Vuitton (7x)

Nová idea luxusu podle Louise Vuittona

Pre-Fall kolekce jsou něčím na rozhraní okázalé prezentace modelů vysoké krejčoviny, vytvořených vždy v jednom provedení, a přehlídkou konfekční linie Pret-a-Porter nabízené běžně v obchodech. Tyto kolekce, prezentované většinou jen v několika málo modelech, bývají předváděny v úzkém kruhu několika desítek pozvaných hostů a nejsou pro ně pořádány speciální módní přehlídky.

Pro Nicolase Ghesquiera to bylo vůbec poprvé, kdy odprezentoval pro Louis Vuitton kolekci Pre-Fall. Foto: Louis Vuitton (7x)
Nová idea luxusu podle Louise Vuittona

Módní dům Louis Vuitton se pro tuto sezónu držel přesně tohoto zaběhnutého módního bontonu. Před okázalým pozlátkem dal kreativní ředitel značky Nicolas Ghesquiere přednost prezentaci své řady Pre-Fall v komorním prostředí sídla Louis Vuitton na pravém břehu Seiny.

Možná bylo jeho záměrem ctít tradici, možná chtěl uchránit pozornost modelů před okolními vjemy. Každopádně to v tomto případě dávalo smysl.

Angel má na sobě sametové sako se strukturovaným vzorem a top bez rukávů z geometrické krajky.

Foto: Louis Vuitton

Už během svých prvních tří přehlídek (dvou v Paříži a jedné v Monaku) vytvořil Ghesquiere zcela novou siluetu – líbivou, protáhlou, silně ovlivněnou érou sedmdesátých let. Pro tuto sezónu bylo zjevně jeho záměrem přitvrdit a přidat na odvaze díky novým materiálům a zároveň změkčit některé materiály oproti těm používaným v minulosti.

Jeho aktuální Pre-Fall kolekce si pohrává s ideou luxusu, kterou Nicolas Ghesquiere mapuje již od svého nástupu k věhlasné francouzské značce.

Cesta k věčnosti

Ostatně co důležitějšího by měl mít kreativní ředitel továrny na sny za úkol. Luxus se někdy jeví jako něco téměř nerozpoznatelného, ale o to více se blížícího standardu dokonalosti a nejvyšší možné kvalitě.

Luxus, který získává postupem času hodnotu tím, jak neustále hledáme cestu k věčnosti. Výsledkem této filozofie je kolekce, jejímiž stavebními kameny jsou kousky takzvané „nové klasiky“, které společně tvoří jazyk šatníku moderní ženy.

Lululeika má na sobě prošívaný bavlněný kabát a šaty bez rukávů z vlněného tvídu. Taška Doc z černé matné kůže s detaily z lesklé karamelové kůže. Hedvábný šátek. Kotníčkové boty z hedvábné tkaniny s tapiseriovým vzorem, podpatky ve tvaru kvítku Monogram.

Foto: Louis Vuitton

Nicolas Ghesquiere předvedl patnáct pozoruhodných kombinací, které lze libovolně kombinovat a vrstvit, protože jednotlivé kusy se navzájem skvěle doplňují. Jedná se o kolekci, která dohromady představuje kompletní šatník, jenž lze sestavovat a kombinovat dle situace a příležitosti.

Výsledkem je vždy look, který oplývá zajímavými detaily a kontrasty v podobě různých proporcí, motivů, délek a materiálů.

Naslouchat oblečení

Je nutno oblečení „naslouchat“ a vnímat „tempo“ jeho materiálů: švýcarská bavlněná látka s vetkávanými puntíky pod kůží, řasení a prošívání, tvíd a pletenina, samet a krajka, plátno Monogram a hedvábný kepr.

Foto: Louis Vuitton

Silueta navazuje na prodloužené střihy minulých kolekcí, ale zraky má pevně upřené do budoucnosti. Je prodlouženější, štíhlejší než dříve a velmi uhlazená. Je pro ni typická čistota a preciznost, ale také určitá ležérnost a rozevlátost, která oblečení dává lehkost pro volnost a pohodlí pohybu. Pletené modely podtrhují tento aktivní postoj a hrají jednu z hlavních rolí při stylingu.

Barevná paleta je postavena na klasických pánských barvách – tmavě modré, šedé, černé, velbloudí srsti a škále hnědých přírodních tónů. Barvy jsou užity v monochromatické variaci odstínů v kontrastu s nečekanými akcenty cyklámenové modré a červené v různých materiálech.

Foto: Louis Vuitton

Vzory hrají velkou roli v definování vizuálního výrazu celé kolekce – přes eklektickou směs sedmdesátými léty inspirovaných modelů po květinový vzor, který se v různých interpretacích objevuje každou sezónu, s geometrickými vzory, jako jsou puntíky, pruhy a Monogram.

Rihanne má na sobě sametový kabát Authentic a šaty s vyšívanou geometrickou mozaikou. V ruce má Petite-Malle z plátna Monogram olemovanou kůží v barvě bordó.

Foto: Louis Vuitton

Materiály se představují v nekonečných kombinacích – od teplejší klasiky na
zimu po lehčí na mezisezónní nošení; od funkčních tkanin po ušlechtilé přírodní materiály – kašmírové, vlněné, bavlněné a hedvábné směsi.

Dekorace si pohrávají s různými technikami a z výšivky se stává prvek, který lze nosit přes den i na večerní příležitosti.

Kůže upevňuje svoji pozici stálice kolekcí ready-to-wear a odkazuje na tradici značky a její řemeslný um. Hlavní kožené materiály této kolekce jsou měkká jehněčina, semišová teletina a lakovaná kůže s beránčí kožešinou.

Sora má na sobě tvídový kostým s roztřepenými okraji a pletený top s dlouhými rukávy s roztřepeným efektem.

Foto: Louis Vuitton

Když Marc Jacobs opustil křeslo kreativního ředitele módního domu Louis Vuitton, tak pochopitelně hrozilo, že se věhlasný francouzský módní dům odkloní od novátorského a mladistvého směru, který díky americkému návrháři nabral. Pre-Fall kolekce je důkazem, že Ghesquiere stále drží správný kurz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků