Hlavní obsah
Lidé vyznávající přirozenost a nahotu, ztrácejí v New Yorku veškeré zábrany. Foto: Profimedia.cz

New York zachvátila nová móda - nahota

V New Yorku se dějí věci. Lidé obnažují svá těla a to na zcela nečekaných místech - v restauracích, barech a při sportu. Chystáte-li se v tomto velkoměstě navštívit některou z restaurací, buďte připraveni, právě zde může zrovna večeřet skupina naháčů. To samé vás může potkat i na hodinách jógy či jiných sportech.

Lidé vyznávající přirozenost a nahotu, ztrácejí v New Yorku veškeré zábrany. Foto: Profimedia.cz
New York zachvátila nová móda - nahota

Kolem padesáti lidí, jejichž motto je "žádné horké polévky, prosím", se pravidelně schází na večeře, při nichž se žádné oblečení, formální ani neformální, nevyžaduje.

"Nejde nám o to šokovat veřejnost nebo pořádat nějaké představení. Chceme jen dělat to co ostatní způsobem, který nám nejlépe vyhovuje. A pro nás to je bez šatů, " vysvětluje organizátor "nahých večeří" John Ordover (46), který pro své soukmenovce každý měsíc vybírá a pronajímá jinou restauraci.

Hosty obsluhuje běžný personál restaurace - kvůli městské vyhlášce však číšníci a číšnice musejí být oblečení.

"Žádná restaurace nás nikdy neodmítla a obsluhující personál si z toho nic nedělá. Zdá se, že pokud pracujete v newyorkské restauraci, nejspíš jste už viděli mnohem divnější věci, než místnost plnou nahých jedlíků," dodává Ordover.

Výjimkou nejsou speciální hodiny jógy pro naháče

Přirozený vzhled se začal ujímat i v některých místních klubech a kurzech jógy. "Když jsem začala sama cvičit jógu nahá, zjistila jsem, že je to o tolik lepší než být oblečená," tvrdí Isis Phoenixová, instruktorka nahé jógy.

Kurzy jógy pro naháče dodržují dvě pravidla: Oblečení nechat v šatně a přinést si vlastní cvičební podložku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků