Hlavní obsah
Modelka Bella Hadidová Foto: Profimedia.cz

Nejkrásnější ženou světa je podle vědců modelka Bella Hadidová

Americká modelka Bella Hadidová se stala z pohledu matematiky nejkrásnější ženou světa. Za své prvenství vděčí téměř dokonale symetrickému obličeji, který ve srovnání s ostatními známými kráskami obstál na základě tzv. Zlatého řezu.

Modelka Bella Hadidová Foto: Profimedia.cz
Nejkrásnější ženou světa je podle vědců modelka Bella Hadidová

Přestože je krása velmi subjektivní záležitost, existují určité parametry, podle nichž je možné ji definovat. Jedním z nich je tzv. Zlatý řez, který obecně vyjadřuje ideální poměr mezi proporcemi.

Tato hodnota, často označovaná pod písmenem fí, přitom zdaleka není žádnou novinkou.

Modelka Bella Hadidová

Foto: Profimedia.cz

Poměr založený na tomto řezu údajně používali již Egypťané při stavbě pyramid, ale největší popularity se mu dostalo až v renesanci, kdy jej najdeme například na obrazech (např. Poslední večeře od Leonarda da Vinci) či v architektuře (chrám Notre-Dame v Paříži). Fyzickou krásu pak podle Zlatého řezu zkoumali již v antickém Řecku.

Rysy jedné z nejúspěšnějších modelek světa Belly Hadidové jsou téměř perfektní. Podle matematiků dosáhly dokonalosti z 94,35 %.

„Bella Hadidová byla při porovnávání jasnou vítězkou. Ze všech rysů jejího obličeje byla nejdokonalejší brada, která se ke Zlatému řezu přiblížila na 99,7 %,“ uvedl doktor Julian De Silva pro Daily Mail.

Objevila se i na přehlídce značky Victoria's Secret.

Foto: Profimedia.cz

Na druhém místě se umístila osmatřicetiletá zpěvačka Beyoncé se shodou 92,44 %, na třetím třiatřicetiletá modelka Amber Heardová s hodnotou 91,85 % a na čtvrtém místě skončila zpěvačka Ariana Grande s 91,81 %.

Zleva zpěvačka Beyoncé, modelka Amber Heardová a zpěvačka Ariana Grande

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků