Hlavní obsah
Výrazně namalované rty přitahují pozornost. Foto: Profimedia.cz

Namalované rty zvyšují ženám sebevědomí, atraktivitu i pocit moudrosti

Výrazně namalované rty přitahují pozornost mužů a dodávají ženě na atraktivitě, a to nejen z pohledu sexuality, ale i v profesním životě. Sexy vzhled přitom není vše, mnohem důležitější roli sehrává, jak se žena v daný okamžik cítí a jak působí navenek. Namalované rty podle vědců navíc posilují sebeúctu a pocit chytrosti. Ženy jsou pak po všech stránkách úspěšnější.

Výrazně namalované rty přitahují pozornost. Foto: Profimedia.cz
Namalované rty zvyšují ženám sebevědomí, atraktivitu i pocit moudrosti

Rtěnka dotváří celkový pohled na ženskou osobnost, a pokud je vhodně zvolena, zároveň podtrhne celkový vzhled. Výrazné odstíny jsou otázkou sebevědomí a schopnosti přijímat pozornost druhých, protože dokonalé rty jednoduše upoutávají pohledy ostatních.

Vědci z Harvardské lékařské školy a univerzity v Chieti v Itálii na Daily Mailu poukazují na tzv. rtěnkový efekt, který u žen způsobuje vyšší sebevědomí, sebedůvěru, sebeúctu a pocit chytrosti. Díky těmto důvodům pak prý i dosahují lepších studijních výsledků a všeobecně profesních úspěchů.

Podle jejich zjištění dokonalý make-up funguje jako zlepšovač nálady lépe než například poslech pozitivní hudby a další stimulanty.

Červená rtěnka sluší každé ženě. Musí si jen umět vybrat ten správný odstín.

Foto: Yves Rocher

Barevnost rtěnky, kterou intuitivně volíme, odráží velmi výrazně naše já
Sytě červená a pomerančová - jste kreativní, smělá, odvážná, vášnivá a zároveň dostatečně sebevědomá. Nerada chodíte ve stínu, mnohem raději na sebe upoutáváte pozornost druhých a toužíte po jejich obdivu. Nebojíte se jít si za svým, skutečně máloco vás dokáže zpomalit či zcela odradit.
Perfektní růžová - tento odstín o vás vypovídá, že jste společenská, temperamentní, přátelská, usměvavá. Dokážete se radovat z mála a všeobecně nepodceňujete význam malých gest. Proto vás lidé mají rádi a hledí si vás.
Přírodní a světle růžová - mnozí vás považují za příliš dětinskou, tichou až nevýraznou dívku. Vaší předností je, že dokážete velmi dobře druhým naslouchat, vcítit se do jejich situace a nezištně jim pomáhat.
Bordó a švestková - nikdy nebudete dívkou z davu. Váš smysl pro nezávislost a kultivovanost vám nikdy nedovolí být jako ostatní. Vždy se budete chtít něčím odlišovat, ale pokud možno vytříbeným způsobem. Váš styl bude vždy důkladně promyšlený a sladěný.
Tmavé odstíny barev - je jedno, zda upřednostníte nejtemnější fialový odstín, červený či černý, tak jako tak budete působit tajemně, nepřístupně a pro mnohé až strašidelně. Vaše názory budou hlasité, ale jen málokdy se setkají s masovým porozuměním.
Balzám či lesk na rty - pokud upřednostňujete jen balzám či lesk na rty, pak patříte mezi praktické ženy, které netouží vyniknout za každou cenu. Raději všeho dosáhnete svou usilovnou prací a dodržováním pravidlem.

Rtěnky

Foto: archív firem

Aby rtěnka vydržela

Nejdříve na rty použijte speciální peeling či alespoň rty přejeďte kartáčkem na zuby, abyste odstranila všechny odumřelé buňky. Poté použijte primer neboli podklad pod make-up. Existují jak speciální přímo pro rty, lze použít i běžný podklad pod make-up. Rty krásně vyhladí, prodlouží se životnost kontury i rtěnky. Také sjednocuje tón rtů.

Následně rty orámujte tužkou na rty, pokud možno ve stejném odstínu jako je rtěnka, případně neutrálním odstínem konturovací tužky a rty vymalujte rtěnkou. Rty poté obtiskněte do papírového kapesníčku, a ještě jednou vymalujte barvou.

Opakujte tak dlouho, dokud pro vás barva nebude žádoucí. Pro přesnější kontury použijte korektor či make-up a rty obtáhněte, abyste zvýraznila barvu.

Lesky

Foto: archív firem

Jak zvětšit rty pomocí ombré efektu

Důležité je zvolit barvy, které do sebe zapadnou a ladí k sobě a držet se následujícího návodu:

  • Nejprve rty připravte pomocí podkladové hydratační báze.
  • Zvýrazněte přirozené kontury rtů pomocí tenčí části štětečku, a to některým z tmavších odstínů – vynikne tak efekt plnějších rtů.
  • Dále rty vyplňte světlejší barvou pomocí silnějšího štětečku a lehce stínujte od středu rtů ven, kde oba tóny přirozeně spojte.
  • Celý look dále zvýrazněte pomocí rozjasňovače.

Pomocí nové konturovací paletky na rty Color Drama od Maybelline New York dosáhnete efektu větších a plnějších rtů během chviličky, cena: 399 Kč

Foto: Maybelline New York

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků