Hlavní obsah
Krátké pláště jsou stále in. Foto: F & F, Quelle, Právo

Móda pro letošní podzim diktuje návrat k přírodě a ženskosti

Létu co nevidět odzvoní, takže je nejvyšší čas zkontrolovat šatník pro chladné období, něco si pořídit nového a jiné nemilosrdně odstranit. Nová móda pro nevlídné měsíce je svižnější než kdykoli dřív.

Krátké pláště jsou stále in. Foto: F & F, Quelle, Právo
Móda pro letošní podzim diktuje návrat k přírodě a ženskosti

Většině novinek nelze upřít notnou dávku elegance, která je však na hony vzdálena přehnané střídmosti.

Tuniky na maxi, bundy zase mini

Tuniky zůstávají, ale prodlužují se až nad kolena a jsou volnější, bez zvýšeného pasu a zdůrazněného poprsí. Mohou být jednobarevné i potištěné. Pokud se nekombinují s kalhotami, patří k nim hrubé barevné punčocháče.

U kalhot představuje největší změnu posunutí pasu směrem nahoru, což je předzvěstí zániku hluboko snížených bokovek.

:.Kombinace šedé s fialovou bude pravděpodobně hlavní módní signál letošního podzimu a zimy. Je odvážná, ale slušivá. foto: Právo/Quelle

Šířka nohavic může být v podstatě jakákoli, záleží na vkusu. Pozvolna přicházejí opět manžety. K širokým kalhotám se nosí krátké hranaté kabátky. Hitem by se podle všeho měly stát jezdecké tvary nohavic, k nimž patří elegantní saka, a holeňová obuv.

Takřka nutnou součást letošního podzimního šatníku představují krátké bundy, které návrháři v různém provedení doporučují takřka ke všemu.

:.Krásné podzimní barvy, mezi nimiž nechybí ani fialová, nepotřebují žádné střihové vzláštnosti (vlevo). Korzetově řešené šaty s košilovou halenkou jsou možná víc sexy než letní "nahaté" modely na tělo (vpravo).foto: Právo/Sanu Babu, Pietro Filipi

Kdo nerad pletené oblečení, má smůlu. V nejrůznějších podobách totiž táhne do boje o vítězství. Objemně působí pouze opticky, ve skutečnosti však vyniká lehkostí.

V barevné paletě stojí na jedné straně neutrální tóny, na straně druhé výrazné až svítivé, například třešňová, fialová, oranžová či trávově zelená. Obojí se vzájemně kombinuje.

:.Opět jsou tu kravaty a různé vázačky u límců halenek. Patří k nim i vesty pánského typu (vlevo). Mačkané materiály jsou velmi pohodlné, dobře se perou a nežehlí. Proto se udrží i přes chladné období (vpravo).foto: Právo/Neckermann, Bandolera

Materiál - hon za třetím rozměrem

Textilní průmysl směřuje k tomu, aby nabízel takzvané materiály s nadstavbou. To znamená takové, které člověka pouze nehalí, ale poskytují mu podstatně víc: kromě pohodlí a snadné údržby také pružnost a příjemný omak, jemný třpyt, třetí rozměr (např. reliéfní povrchovou úpravu, nebo rafinované průsvity). A samozřejmě také dobrou kvalitu základních vláken.

:.Jít s módou znamená nepřehlédnout satén ve strečové kvalitě. Halenkové šaty se nosí samostatně, k sukním i ke kalhotám (vlevo). Ke slovu se dostávají tenké a řídké úplety. Nosí se pod ně topy nebo trička (vpravo).foto: Právo/Neckermann, New Yorker

Z geometrických vzorů jsou v kurzu kostky, proužky, rybí kostra a kohoutí stopa. Na potisku najdeme kdeco, od drobných kytiček až po velkorysé květinové stylizace. Figurální i zvířecí motivy většinou vyprávějí nějaký minipříběh, a nechybí ani řeč počítačové grafiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků