Hlavní obsah
Hermés Birkin z ryzího zlata Foto: Profimedia.cz

Maketa zlaté Birkinky se prodala za téměř 23 milionů korun

Britská návrhářka Debbie Winghamová vytvořila maketu kabelky Birkin od renomované značky Hermés z ryzího zlata. Kabelka evokující tekutý kov se prodala za 22,8 milionu korun.

Hermés Birkin z ryzího zlata Foto: Profimedia.cz
Maketa zlaté Birkinky se prodala za téměř 23 milionů korun

Kabelky Birkin pojmenované po slavné herečce Jane Brikinové od luxusní francouzské značky Hermés patři mezi nejluxusnější módní doplňky vůbec. Jejich ceny dosahují i několika stovek tisíc korun a jejich koupě neprobíhá jen tak. Na vysněnou Birkinku si totiž kvůli speciální čekací listině můžete počkat i několik let.

Není proto divu, že tento exkluzivní předmět je častým námětem k uměleckým dílům. Nedávno například britská designérka luxusních předmětů Debbie Winghamová vytvořila maketu této ikonické kabelky prostřednictvím 3D tiskárny s názvem „Drip bag“.

Kabelka, která vypadá, jako by se začala rozpouštět, je vytvořena z 18karátového zlata a váží 15 kilogramů. Námět uměleckého díla čerpá ze surrealismu. Tento umělecký styl nejvíce proslavil malíř Salvador Dalí, který ve svých dílech také často pracoval s jakoby se roztékajícími předměty.

Maketa zlaté Birkinky byla nejdříve vystavena v luxusním hotelu Sofitel Obelisk v Dubaji. Nyní již ale má svého majitele a bude zdobit jeho nemovitost v Abu Dhabí.

Další limitovaná edice doplní zlatý model „Drip bag“ i o sochy v růžovém zlatě a platině.

Britská návrhářka Debbie Winghamová vytvořila maketu kabelky inspirovanou značkou Hermés Birkin z ryzího zlata.

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků