Hlavní obsah

Líčení ženám pomáhá pohlížet na sebe objektivněji

Japonští neurologové odhalili zajímavý fenomén. Během pokusů s nalíčenými ženami zjistili, že při pohledu do zrcadla reaguje jejich mozek, jako by spatřil cizí tvář. Líčením se tedy ženy de facto proměňují v někoho úplně cizího.

Líčení ženám pomáhá pohlížet na sebe objektivněji

Čím silnější make-up, tím méně mozek vnímá tvář jako svou vlastní. Z pokusu zatím není zřejmé, zda se výrazně líčící ženy nedokážou smířit samy se sebou, a touží se tak převtělovat v jiné osoby. Podle Japonců se snaží spíš na sebe pohlížet objektivně.

„Jen lidské bytosti se dívají do zrcadla každé ráno. A navíc jako jediní si dávají na obličej make-up,“ komentoval výzkum neurolog Keničiro Mogi.

U sedmnácti žen pak odborníci skenovali mozek při pohledu do zrcadla. Nenalíčené dobrovolnice vnímaly své tváře jako vlastní, ale jakmile si aplikovaly make-up, jejich mozek při pohledu do zrcadla reagoval stejně, jako by spatřil tvář cizí osoby.

Podle Mogiho make-up může pomáhat ženám pohlížet na sebe mnohem objektivněji a zlepšovat tak způsob komunikace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků