Hlavní obsah
Rolák s výstřihem, napůl svůdné a napůl cudné řešení - nepochybně připoutá mužské oči. Foto: Archiv Bonprix, Právo

Jak zvýraznit ženskou šíji vhodným výběrem šatů a doplňků

Límec je nejblíže obličeji, a první pohled proto padne i na něj. Vybrat ten správný může být ale trochu věda. Přesto není krk, kterému by nějaký límec neslušel. Při rozhodování o tvaru límce je v první řadě zapotřebí sebekriticky zhodnotit, kolik šíji chybí do ideální délky. Nemalou roli ovšem hrají i další tělesné proporce.

Rolák s výstřihem, napůl svůdné a napůl cudné řešení - nepochybně připoutá mužské oči. Foto: Archiv Bonprix, Právo
Jak zvýraznit ženskou šíji vhodným výběrem šatů a doplňků

Hodně velké límce příliš neprospívají malým ženám. Vznikne tak rušivá nesouměrnost.

:.Ve zcela novém stylu je hluboký oválný výstřih s dvojitým límcem, doplněný kravatou, kterou můžeme podle potřeby obměňovat.foto: Právo/Archiv Neckerman

Věčnost košilového límečku spočívá v tom, že sedí bez rozdílu každému. Když se vzadu trochu zdvihne, dodá šmrnc a vypadá příjemně frajersky. Obdobné je to s rozhalenkou.

:.Stojáček na tři knoflíky změní svůj vzhled podle toho, kolik jich připneme.foto: Právo/Archiv Bondolera

Klasické roláky jsou stále oblíbené, sluší však jen málokomu. Nejenže zkracují šíji, ale vytvářejí dojem, že hlava sedí přímo na ramenou. Jsou výsadou štíhlých a větších postav s delším krkem. Neplatí to ovšem pro tzv. spadlé roláky lemující kulatý průkrčník.

:.Oblíbené řasení u výstřihu, kterému se říká voda, není límec v pravém slova smyslu, ale plní stejný úkol. Působí nevšedně, proto se často objevuje na stejném oblečení. Sluší i silnějším ženám, ovšem bez přebujelých vnad. Foto: Bonprix

Na pleteninách se letos hodně objevují vysoké límce se zapínáním, které se dají jednostranně různě upravovat.

:.Častým doplňkem jsou úzké šálky, vedené kolem šíje dozadu a zpět. Mohou být u každého výstřihu, pokud je krk dostatečně dlouhý.foto: Právo/Archiv Neckerman

Volánky, fiží a bohaté mašle jsou sice zase v módě, ale ne pro ženy s mohutně vyvinutým hrudníkem. Naopak dámy, kterým dělá starosti jejich plochost, by měly tento trik plně využít.

Šály, kravaty a šátky jsou dobrá náhrada

U triček a svetříků se límce dají úspěšně nahradit barevně shodnými nebo kontrastními šálkami a šátky. Důležité je pouze dodržet zásadu, že od kombinací dvou vzorů raději dál. S úspěchem to nedokáže ani mnohý špičkový návrhář.

Momentálně mají před šátky přednost dlouhé úzké šály, které mohou po uvázání klidně sahat až do poloviny stehen. Nezapomeňme na šátkové kroužky, s jejichž pomocí vytvoříme i zajímavě řasené textilní ozdoby kolem krku.

:.Výstřih do véčka na vzorované tunice dobře doplňuje místo límce náhrdelník z bílého kovu. Strečové košili dodá módní vzhled vázanka ve stejné barvě.foto: Právo/Archiv Neckerman

Rozhodně nesmíme přehlédnout kravatu. Nosí se nejen pod límečkem, ale také přímo na holém krku. Patří především k jednoduchým halenkám, leč není důvod, proč s její pomocí trochu nepozměnit třeba košilové šaty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků