Hlavní obsah
V Praze se uskuteční festival Prague Vintage Fair 2015. Výtěžek z akce poputuje na pomoc týraným ženám. Foto: Marek Sybal, Prague Vintage Fair

Festival vintage módy chce pomoci týraným ženám

Milovníci retro vintage módy mohou poslední zářijový víkend zavítat na Novoměstskou radnici v Praze. Festival vintage a udržitelné módy představí nejen více než tisíc originálů z let 1920-1980, ale nabídne k veřejné dražbě třináct autorských modelů z kolekce Dress for Love, která vznikla z iniciativy festivalu na podporu týraných žen.

V Praze se uskuteční festival Prague Vintage Fair 2015. Výtěžek z akce poputuje na pomoc týraným ženám. Foto: Marek Sybal, Prague Vintage Fair
Festival vintage módy chce pomoci týraným ženám

„Spojení tématu Dress for Love a vintage módy je lákavé samo o sobě, ale hlavním motorem se stala podpora dobré věci,” řekla jedna z návrhářek, které se podílely na tvorbě kolekce, Zuzana Kubíčková.

Kolekce, která bude představena módní přehlídkou 26. 9. v 18:00 ve Velkém sále radnice, byla inspirována módou a kostýmy známého návrháře Jeana Paula Gaultiera k filmu Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec, který se problému násilí v manželství dotýká.

Ukázky z prodejní výstavy Prague Vintage Fair. Výtěžek z dražby těchto modelů bude určen na podporu tyraných žen.

Foto: Jan Paravan, Prague Vintage Fair

Ihned po přehlídce se modely budou dražit ve veřejné dražbě. Výtěžek bude věnován neziskové organizaci Rosa, která pomáhá týraným ženám.

Část výtěžku bude určena ženám v utajených azylových domech, které se skrývají před násilníky. Poslední část poputuje na preventivní a osvětové programy pro studenty středních škol.

Prvorepublikový šatník dámy z Hanspaulky

K vidění bude ale i neprodejní výstava prvorepublikového šatníku. „Letos vystavíme například zajímavý soubor původní prvorepublikové garderoby, která patřila zámožné dámě z pražské Hanspaulky a byla nedávno nalezena v neobvykle zachovalém stavu ve vile, kde tato dáma bydlela. Několik kousků z tohoto souboru bude také uvolněno do prodeje,“ řekla ředitelka festivalu Tereza Schmoranz.

Na prodejní kolekci Dress for Love se kromě Zuzany Kubíčkové podílely i návrhářky Helena Fejková, Ivana Follová, Daniela Pešková, Mirka Talavašková, Tereza Vu, Zuzana Veselá, Veronika Bijok a Lala Vyvialová.

Prague Vintage Fair 2015 se uskuteční 26. a 27. 9. na Novoměstské radnici v Praze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků