Hlavní obsah
Deichmann, 1199 Kč Foto: archiv firmy

Aktuální trend: Kozačky pod kolena

Tuto sezónu se opět vracejí do módy tzv. „knee-high shoes“ neboli kozačky pod kolena. Nosí je modelky, influencerky i ostatní celebrity po celém světě. Jaké si vybrat a jak je kombinovat s oblečením, které máte ve své skříni?

Deichmann, 1199 Kč Foto: archiv firmy
Aktuální trend: Kozačky pod kolena

Zatímco minulým sezonám dominovaly dlouhé kozačky nad kolena ve stylu Pretty Woman, letos se jejich délka zkrátila a staly se tak nositelnější i pro konzervativnější ženy.

Zkrácené kozačky dávají vyniknout kolenům. Pokud se tedy pyšníte gazelíma nohama a počasí vám bude přát, klidně je noste bez punčocháčů, k teplým oversized kouskům. Skvěle ale vypadají i klasicky v kombinaci s kalhotami nebo se sukní a dlouhým kabátem.

Streetstyle z Milána

Foto: Profimedia.cz

Pokud se chystáte zařadit kozačky pod kolena do svého botníku, nabízejí se dvě varianty. Buďto vsadíte na černou klasiku, nebo se necháte přemluvit ke světlejším barvám.

V případě, že si nejste jistá, jestli u vás kozačky najdou uplatnění, vsaďte na koženkový pár, který vás nebude stát mnoho peněz.

Pokud si ale libujete v elegantním stylu oblékání, určitě se porozhlížejte spíše po kožených modelech, které při správné péči vydrží ve vašem botníku dlouhá léta, a navíc se skvěle přizpůsobí vaší noze.

1. CCC, 2799 Kč. 2. Deichmann, 1199 Kč. 3. H&M, 1499 Kč. 4. Deichmann, 1199 Kč. 5. Geox, 4999 Kč. 6. Deichmann, 1199 Kč. 7. Kazar, 6090 Kč

Foto: archiv firem

Barevné modely vyniknou nejlépe v kombinaci s neutrálními barevnými tóny. Pokud máte doma béžový kabát, vsaďte například na pár kozaček v krémové nebo třeba hnědé barvě. Skvěle vypadají také v bohémském stylu v kombinaci s květovanými šaty a slušivým beránkem.

Britská moderátorka Ashley Robertsová

Foto: Profimedia.cz

1. H&M, 1499 Kč. 2. CCC, 999 Kč. 3. CCC, 999 Kč. 4. Kazar, 4490 Kč. 5. Vero Moda (prodává Zoot), 3759 Kč

Foto: archiv firem

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků