Některé mýty pocházejí z dob dávno minulých, jiné jsou moderního data a jejich „obsah“ je často k vidění na přehlídkových molech a v aktuálních kolekcích světových návrhářů. Jaké jsou nejčastější a proč je třeba je překonat?

Zlato a stříbro spolu? Nikdy!

Zlatá a stříbrná se skvěle doplňují

Zlatá a stříbrná se skvěle doplňují.

FOTO: Profimedia.cz

Bývávalo. Dnes je naopak kombinace zlatých a stříbrných šperků velmi, velmi módní. Nespočet firem dokonce nabízí šperky, které oba dva cenné kovy kombinují v jednom. A to třeba v podobě prstenu, náušnic nebo setů.

Můžete si na vlastní kůži vyzkoušet, jak chladná stříbrná skvěle doplňuje teplou zlatou a naopak. Nebojte se kombinovat jak dražší šperky, tak i levnou bižuterii. S obojím naděláte spoustu parády.

Horizontální pruhy vás opticky zkrátí

Proužky dolaďte výrazným svrškem

Proužky dolaďte výrazným svrškem.

FOTO: Profimedia.cz

Bojíte se nosit horizontální pruhy proto, že máte strach, že postavu zkrátí a opticky naopak rozšíří? Nesmysl. V současné době s tímto mýtem nesouhlasí ani přední módní návrháři, píše server Wmnlife.

Naopak kvitují, že každý člověk může v takto zdobeném oblečení vypadat úchvatně. Dokonce radí experimentovat s horizontálními liniemi. Skvěle vypadají například šaty s horizontálními proužky doladěné o barevnou bundu, svetřík nebo sáčko. Jasné veselé barvy jsou k pruhům jako dělané.

Vysoké ženy by neměly nosit vysoké podpatky 

Vysoké podpatky mohou nosit ženy jakékoliv výšky

Vysoké podpatky mohou nosit ženy jakékoli výšky.

FOTO: Profimedia.cz

Nezáleží na tom, jak vysoká jste. Pokud se vám vysoké boty na podpatku líbí, zkrátka a dobře je noste. Rozhodně nejsou určeny jen pro malé ženy drobného vzrůstu. Vysoká žena ani tak svou výšku nezakryje, a pokud si vezme podpatky, možná ji tak maximálně o něco zvýrazní, nicméně stále zůstane vysoká.

Druhá věc je, že muži milují dlouhé nohy. A vysoká žena s dlouhýma nohama, její sofistikovaná chůze a vzpřímené držení těla, je naprosto nepřehlédnutelná. Výška je výhoda, ne problém.

Třpytky patří na párty

Flitry nenoste jen na párty, vypadají dobře i k sáčku a společenskému oblečení.

Flitry nenoste jen na párty, vypadají dobře i k sáčku a společenskému oblečení.

FOTO: Profimedia.cz

Stále častěji se objevují v módní nabídce i flitrované kousky. Třpytivá tílka, trička, legíny jsou velmi často výsadou právě oslav a klubových sezón. Jenomže už dávno nepatří jen na večerní akce. Nyní jsou i plnohodnotnou součástí denního šatníku.

Samozřejmě je vhodné řídit se pravidlem Všeho s mírou a raději to s flitrovanými kousky nepřehánět. Ale takové flitrované sako nebo top krásně rozsvítí den v nejedné kanceláři.

Malé ženy by neměly nosit dlouhé šaty

Dlouhé (svetrové) šaty se nosí nejvíc na podzim a v zimě

Dlouhé (svetrové) šaty se nosí nejvíc na podzim a v zimě.

FOTO: Profimedia.cz

Dlouhé šaty jsou letos velkým trendem, což se projevilo nejen na letních, ale i na podzimních a zimních kolekcích. A rozhodně se nedají zaškatulkovat pro nějaký typ postavy. Nosí se totiž bez ohledu na centimetry.

Starý mýtus, že ženy nižšího vzrůstu by měly vsadit na krátké šaty, aby jim opticky prodloužily nohy, vážně neplatí. Faktem je, že i malá postava může zazářit v dlouhých upnutých šatech nebo sukních. Stačí doladit vhodnými botami.

Ne více než jedna výrazná barva

Kombinujte více barev dohromady, ztlumte neutrálními tóny

Kombinujte více barev dohromady, ztlumte neutrálními tóny.

FOTO: Profimedia.cz

Nošení výrazných barev většinou svědčí o dobrém sebevědomí. U některých lidí dokonce navozují pocit jistoty. Je ale v pořádku nosit více výrazných barev pospolu? Rozhodně ano. Tlumit je můžete zemitými a tmavými odstíny.

Například sytě barevná halenka a boty nebudou působit tolik nápadně, pokud jejich tóny utlumíte jednoduchou neutrální barvou na kalhotách.

Doplňky by měly vždy ladit

Hravě zkombinované doplňky působí mladistvěji

Hravě zkombinované doplňky působí mladistvěji.

FOTO: Profimedia.cz

Není třeba, aby barva pásku vždy odpovídala botám, rukavicím, šátku, klobouku. Jde o dávný přežitek. Módní experti nám v současné době umožňují nosit i doplňky, které k sobě vizuálně nepasují, přesto ale dohromady fungují skvěle.

Obecně platí jedno zajímavé pravidlo. Pokud chcete vypadat mladší, vsaďte na hravé, jednoduché doplňky. Kožené rukavice ladící s barvou pásku a kabelkou zbytečně přidávají roky a dělají ženu starší.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: