Honza Kořínek z Honza Kořínek Hair studio

Hodně jsme se inspirovali v zahraničí a sledovali jsme trendy z přehlídkových mol. Podzimní a zimní období vždy přeje novým odstínům barev. Letos budou v kurzu především barvy v tónech „mokka“ a takzvané bronde. „Spousta žen si představuje, že odstíny mokka jsou hnědé a tmavé barvy, ale není to tak. Mokka může být i světlá barva a také barvy, které jsou v podzimních tónech, jako například sexy hnědá s nádechem do měděna.

Zároveň ale dodává, že blond barva je nesmrtelným trendem, pokud blondýny touží po změně, doporučuje teplejší odstíny, nebo lehce do zrzava. To také potvrzuje neměnné pravidlo, tedy že se vlasy na podzim a v zimě ztmavují.

Ze všeho nejvíc budou letošní sezónu populární mikáda ve všech provedeních. Nejběžnější je LOB - takzvaný long bob, tedy dlouhé mikádo.

Některé ženy s blond vlasy na podzim volí teplejší tóny.

Některé ženy s blond vlasy na podzim volí teplejší tóny.

FOTO: Hair studio Honza Kořínek/Petr Kozlík (2x)

Nejběžnější účes sezony je takzvané dlouhé mikádo.

Nejběžnější účes sezóny je takzvané dlouhé mikádo.

Některé kolekce přináší inspiraci i pro ženy ve zralém věku

Některé kolekce přináší inspiraci i pro ženy ve zralém věku.

FOTO: Schwarzkopf Professional, Essential Looks

Na podzim a v zimě jsou moderní buďto teplé měděné odstíny, anebo ledová blond.

Na podzim a v zimě jsou moderní také teplé měděné odstíny. Podobné nosí modelka Daniela Peštová.

FOTO: Schwarzkopf Professional, Essential Looks

Honza Balcařík, Kadeřník roku 2013

Trendů již probíhající sezóny pro podzim a zimu vidím hned několik. V první řadě je to odrůstající mikádo LOB (long bob). Nebojte se proto jít do delších verzí tohoto střihu s délkou pod lícní kosti a lehce vlnitou texturou vlasu.

Dalším prvkem, který se dá s tímto střihem propojit, je ofina, kterou můžete nosit libovolně na stranu či s pěšinkou uprostřed. Platí pravidlo, že méně je více, proto bych se nesnažil ofinu žehlit, spíše ji jenom prosušil fénem směrem z obličeje.

Co se týče barev, vyzdvihl bych ledové a šedivé blond odstíny. Ty jsou velmi oblíbené i vzhledem k tomu, že se na trhu objevily šetrné novinky na zesvětlování vlasů.

Na podzima v zimě se budou nosit odstíny ledové blond

V nejnovější kreativní kolekci Toni&Guy s názvem Socialized interpretuje mezinárodní umělecký tým pod vedením kreativní ředitelky Sachy Mascolo-Tarbuck deset dokonalých pokročilých technik střihů a barvení vlasů.

FOTO: Toni&Guy (2x)

Bude se nosit ofina rovná i s pěšinou na stranu

Účesy nabízejí škálu od delších vlasů s uvolněnou texturou podtržených ofinou padající přes oči až po živé účesy s krátkými vlasy sestříhanými do ztracena, s výraznými ostrými přechody a výraznými ofinami. Barva se vyznačuje paletou syté retro červené, elektrizující fialové, purpurové zapadajícího slunce a vysoce dramatickými kontrasty, jako je teplá bílá vedle cínové šedi, které povznášejí každý střih a lichotí účesu.

Petra Měchurová, Salon Petra Měchurová

Barevně se dále drží na vrcholu trendů zrzavá a blond barva. Ty jsou v mnoha provedeních výrazné a studené, ale mohou mít různé odstíny.

Velkým trendem je nyní bronde, tedy tmavší vlasy u hlavy a světlejší konce.

Střihově nyní hodně letí mikáda a velmi in je klasické dlouhé mikádo střižené do rovna. A velký důraz se přikládá na finální styling. Spíše než konkrétní typy foukání řešíme texturu vlasů, kterou se snažíme podpořit stylingovými produkty. Velmi populární je mokrý vzhled, vzhled přirozený nebo zvýrazněný.

Letos je trendy minimalismus

Letos je trendy minimalismus.

FOTO: Petra Měchurová hair design, foto: Mrázek Kovačič (3x)

Ze střihů pak nové délky mikáda, které lichotí obličeji, ofiny a patky, které se prodlužují.

Ze střihů jsou trendy nové délky mikáda, které lichotí obličeji, ofiny a patky, které se prodlužují.

Velký důraz se přikládá se řeší finální styling

Velký důraz se přikládá na finální styling