Dějištěm velké módní události byla zinscenovaná odletová hala v Grand Palais. Nechyběly ani přepážky, pohyblivé pásy na kufry, také zaměstnanci letiště i fiktivní cestovatelé, které v aule Chanel Airlines představovaly převážně modelky, ale i několik pánských modelů.

Celá scéna byla neustále v pohybu, a tak se bylo doopravdy na co dívat.

Inspirace futurismem

K vidění byly i zajímavé doplňky. Většinu modelek zdobily futuristické brýle s modrými skly. Ty, které tento doplněk neměly, měly ale make-upem vytvořenou jakousi náhradu. Ta spočívala ve světle modrých stínech vymalovaných do tvaru ležaté osmičky okolo očí.

Modelky, kromě sandálů, obouvaly i transparentní sandále na platformě.

Modelky kromě sandálů obouvaly i transparentní sandále na platformě.

FOTO: Profimedia.cz

Inspirace futurismem byla i letos velmi znatelná. Tvídové kostýmky, které jsou pro značku téměř poznávacím znamením, byly na improvizovaném mole opakujícím se prvkem.

Nicméně Lagerfeld se nebál opřít do barev, k vidění byly nejen neonové odstíny, ale i nejrůznější aplikace s flitry a mašlemi.

Chanel ve ské kolekci pro jaro léto 2016 opět představil spoustu elegantních kostýmků.

Chanel ve své kolekci pro jaro, léto 2016 opět představil spoustu elegantních kostýmků.

FOTO: Profimedia.cz

Nemohla samozřejmě chybět ani Lagerfeldova múza Cara Delevigneová. Ta výjimečně nepředváděla, pouze se po mole se slavným návrhářem prošla a pozdravila diváky.

Ponožky v sandálech

Letošním nepřehlédnutelným kouskem byla volba obuvi. Modelky ani letos neobuly podpatky. Buďto je zdobily průhledné sandály na platformě, anebo robustní sandále.

Karl Lagerfeld se nezdráhal modelky obout do ponožek a nevzhledných sandálů. Vymění je světové celebrity za stylové jehlové pdopatky?

Karl Lagerfeld se nezdráhal modelky obout do ponožek a nevzhledných sandálů. Vymění je světové celebrity za stylové jehlové podpatky?

FOTO: Profimedia.cz

Některým modelkám se přitom módní mág nebál do sandálů obléci i bílé ponožky. Může to znamenat návrat většinou ryze českého módního prohřešku, kterému už nepočitatelně stylistů dalo „never more”? Uvidíme jej brzo i u zahraničních celebrit? Nechme se překvapit, kolik milovníků módy si tento nadiktovaný trend příští sezónu zamiluje.