Zlatá je ve slunečných dnech velmi oblíbenou barvou. Jen málo z nás má ale odvahu ji unosit, alespoň co se oblečení týče. A také samozřejmě blyštivě zlaté topy, nebo snad metalické kalhoty, nesluší tak úplně všem.

Není ale třeba zoufat. K jemnému letnímu outfitu, bílým rozevlátým nebo naopak koktejlovým šatům, vzdušné halence i harémovým kalhotám se zlaté nebo pozlacené šperky skvěle hodí. A navíc ladí s do sněda opálenou pokožkou.

Závěsné naušnice, H&M, 199 Kč. Prsten s barevnými kameny, Cartier, info o ceně v butiku. Náhrdelník, H&M, 299 Kč. Náušnice s krystalem, Dyrberg/Kern, info o ceně v obchodě. Prsten s bílým kamenem, Ti Sento, info o ceně v obchodě.

Závěsné náušnice, H&M, 199 Kč. Prsten s barevnými kameny, Cartier, info o ceně v butiku. Náhrdelník, H&M, 299 Kč. Náušnice s krystalem, Dyrberg/Kern, info o ceně v obchodě. Prsten s bílým kamenem, Ti Sento, info o ceně v obchodě.

FOTO: Archiv firem

Zlaté doplňky, nebo chcete-li bižuterie, nesluší jen tmavým ženám se snědou nebo ebenovou pletí. I éterické blondýnky si přijdou na své. Některé ženy rády nosí v létě vlasy stažené do uzlu nebo drdolu. V takových případech si uši přímo žádají jeden výrazný módní trend, takzvaný ear cuff. Jedná se v podstatě o náušnici, která je zachycena vzadu za uchem, a vytváří na něm krásnou blyštivou ozdobu. Společně se staženými vlasy vypadá nejen v létě, ale třeba i na společenskou událost, doopravdy skvěle.

Červený prsten, F&F, 169 Kč. Dvojprsten pozlacený růžovým zlatem se sladkovodními perlami, Antipearle, 5800 Kč. Náhrdelník s modrými kameny, F&F, 229 Kč. Naušnice ve tvaru listů, H&M, 199 Kč.

Červený prsten, F&F, 169 Kč. Dvojprsten pozlacený růžovým zlatem se sladkovodními perlami, Antipearle, 5800 Kč. Náhrdelník s modrými kameny, F&F, 229 Kč. Náušnice ve tvaru listů, H&M, 199 Kč.

FOTO: Archiv firem

V létě hodně ukazujeme ruce. Vsaďte tedy na mohutné prsteny, náramky a barevné kombinace. Zlatá si rozumí jak s rudě červenou, tak i s kontrastní tyrkysovou, nebo perlami. Elegantně působí společně s béžovou a překvapivě svěží dvojici tvoří s mentolovou i bílou barvou.

Béžový náramek, OPS!, 1370 Kč. Mentolovo zlatý, H&M, 249 Kč. Zlatý s perlami, Antipearle, 8500 Kč. Náramek s korálky, Pandora, info o ceně v obchodě. Bílý se srdíčky, Dyrberg/Kern, info o ceně v obchodě.

Béžový náramek, OPS!, 1370 Kč. Mentolovo-zlatý, H&M, 249 Kč. Zlatý s perlami, Antipearle, 8500 Kč. Náramek s korálky, Pandora, info o ceně v obchodě. Bílý se srdíčky, Dyrberg/Kern, info o ceně v obchodě.

FOTO: Archiv firem

Jak oživit lehký letní outfit? Pokud si nepotrpíte na vrstvení a složité kombinace, nebo se nejpohodlněji cítíte ve světlém triku či halence a krátkých džínových šortkách, zkuste na krk zavěsit jeden z originálních náhrdelníků. Pokud vám nevadí šperk ve výstřihu, zvolte ethno styl, tedy masivnější šperk. Pokud naopak preferujete pohodlí, zavěste náhrdelník na dlouhém řetězu nebo takový, který má hned několik řetízků.

Letošnímu létu vévodí výtazné náhrdelníky. Zleva: Topshop, F&F, Topshop.

Letošnímu létu vévodí výrazné náhrdelníky. Zleva: Topshop, F&F, Topshop.

FOTO: Archiv firem

Zápěstí si žádá výrazné barvy. Neváhejte je tedy opásat barevnou bižuterií v podobě náramků, anebo pokud se řadíte mezi milovníky hodinek, opatřete si letní, výraznější model. Neváhejte a popusťte uzdu své fantazii. Léto a slunečné počasí přímo vybízejí k rozkvetlým ciferníkům a barevným páskům. A z obyčejných hodinek se tak rázem stane nepřehlédnutelný módní doplněk.

Barevné náramky s ehodí jak k jednoduchým, tak i barevným outfitům.

Barevné náramky se hodí jak k jednoduchým, tak i barevným outfitům.

FOTO: Endless Jewelry

Hodinky s cvoky, Asos, info o ceně na webu. Hodinky Juicy Couture s barevnými řemínky a vzorovanými ciferníky, Klenoty Aurum, 3080 Kč.

Hodinky s cvoky, Asos, info o ceně na webu. Hodinky Juicy Couture s barevnými řemínky a vzorovanými ciferníky, Klenoty Aurum, 3080 Kč.

FOTO: Archiv firem

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: