Hra se vzory

Elegantně a pohodlně? Jde to. Na léto se skvěle hodí světlé kalhoty a oceníte komfort takových, které končí těsně nad kotníky. Postavu vám pomohou prodloužit sandálky s proutěným klínkem. Vyšperkujte outfit k dokonalosti pomocí pruhovaného, modročerveného trika a hodinek v podobném vzoru.

Pokud nepotřebujete velkou kabelku, vězte, že nejlépe se k elegantnímu celku hodí malá kabelka přes rameno, do které se ale přesto vejde vše potřebné. V případě, že chcete přidat trochu francouzského šarmu, zvolte sluneční brýle s kulatými obroučkami a okolo krku uvažte hedvábný šátek.

Hodinky, Komono, info o ceně v obchodě. Kalhoty i triko Bogner, info o ceně v obchodě. Kabelka, Matt&Nat, 3230 Kč. Sandálky na klínku, Deichmann, 599 Kč.

Hodinky, Komono, info o ceně v obchodě. Kalhoty, 10 200 Kč, triko, 5700 Kč, obojí Bogner. Kabelka, Matt&Nat, 3230 Kč. Sandálky na klínku, Deichmann, 599 Kč.

FOTO: Archiv firem

K pruhům se hodí kotvy

Pruhované šortky do pasu můžete sladit třeba s krátkým topem, ovšem to je varianta pro ty odvážnější. Pokud se na to necítíte a rádi si dopřejete pohodlí, vsaďte na tričko s potiskem. Variant je několik. Do horkého letního dne se ale hodí bílé se vzorem.

Není třeba lámat si hlavu nad kombinacemi, postačí k tomu pohodlné baleríny či espadrilky a minimum doplňků. K pruhům se samozřejmě hodí vše námořnické, proto bude náhrdelník s kotvou trefou do černého. Zbytek už je zcela na náladě a vkusu dotyčné, jestli zvolí například pastelově žlutou kabelku nebo pohodlný batůžek.

Espadrilky, Humanic, 549 Kč. Náhrdelník s kotvou, 2600 Kč, Kat. jewelry. Tričko Eleven paris, Fashiondays, 1109 Kč. Kraťasy, Marks&Spencer, info o ceně v obchodě.

Espadrilky, Humanic, 549 Kč. Náhrdelník s kotvou, 2600 Kč, Kat. jewelry. Tričko Eleven Paris, Fashiondays, 1109 Kč. Kraťasy, Marks&Spencer, info o ceně v obchodě.

FOTO: Archiv firem

Puntíky a proužky

Jsou pro sebe jako stvořené. Ačkoliv bylo kdysi ladění dvou rozdílných vzorů naprostým módním faux pas, doba pokročila dopředu a povoleno je (téměř) všechno. Nebojte se tedy sladit halenku či triko s puntíky společně s pruhovanou sukní, kalhotami nebo botami. Vtipně ale působí i na první pohled téměř neviditelné detaily v podobě ohrnutých rukávů u saka. Slaďte s pískovým sáčkem a modrou kabelkou. K puntíkům a pruhům modrá totiž neodmyslitelně patří.

Sako, Reserved, info o ceně v obchodě. Boty, Paez, 1100 Kč. Kabelka přes rameno, Roxy, 950 Kč. Triko, Stefanel, 3790 Kč. Sukně, Marks&Spencer, info o ceně v obchodě.

Sako, Reserved, info o ceně v obchodě. Boty, Paez, 1100 Kč. Kabelka přes rameno, Roxy, 950 Kč. Triko, Stefanel, 3790 Kč. Sukně, Marks&Spencer, info o ceně v obchodě.

FOTO: Archiv firem