I když jsou to kabelky z odpadků, do kapsy strčí kdejakou jinou designovou značku. Luxusní tašky značky Lost Property of London seženete od zhruba dvou a půl tisíce korun, přičemž nejdražší kousky stojí i čtrnáct tisíc, což je možná přehnané, ovšem své fanoušky si i za tu cenu svou originalitou jistě získají.

Katy Bellová, která značku založila a rozjela, udělala z odpadků z londýnského metra prudce moderní a žádanou záležitost. Dlouho sbírala kelímky od kávy, kožené předměty a další věci nejen z metra, ale i ostatních míst, a odnášela je do recyklačních košů, než ji napadlo, že by je mohla využít i jinak.

Rozbité deštníky i pytle od kávy

Její nápad transformovat starou a použitou věc do něčeho nového a módního se brzy stal skutečností. Nejenže objevila na Baker’s Street pobočku Ztrát a nálezů, kde bylo materiálu doopravdy dostatek, brzy ale narazila na několik prázdných pytlů od kávy, které jí vnukly další myšlenku. „Tehdy jsem dostala nápad, že by to byl perfektní materiál na šití kabelek a tašek. Rustikální, moderní, a hlavně recyklovatelný.”

Růžová taška je vyrobena z lodní plachty, prostřední taška vyrobená z jutového pytle od kávy a v poravo batoh vyrobený z ldoních plachet s ramenními popruhy a střapci z lodního lana.

Růžová taška je vyrobena z lodní plachty, prostřední taška z jutového pytle od kávy a vpravo batoh vyrobený z lodních plachet s ramenními popruhy a střapci z lodního lana.

„Měly dokonalou typografii. Byla na nich nakreslená různá zvířata jako sloni a tygři, podle toho odkud zrnková káva zrovna pocházela.” Ze začátku na výrobu spotřebovali okolo osmdesáti pytlů měsíčně, nyní je jich okolo stovky. „Pro majitele kaváren šlo o odpadní produkt, takže měli radost, že jej někdo využije,” říká designérka.

Katyinou specialitou jsou ovšem hlavně rozbité deštníky. „Když odstraníte kovovou konstrukci, dostanete velké množství materiálu,” rozplývala se umělkyně v rozhovoru pro deník Dailymail.

Na své si přijdou i muži.

Na své si přijdou i muži.