Pro vytváření linek je možno použít klasickou tužku na oči, ale i speciální fixy, gelové či tekuté linky, případně sypké oční linky. Vše je o zvyku a cviku. Někdo nedá dopustit na klasickou tužku, jiný na ostatní druhy.

Postup při vytváření linek 

Linky se nanášejí na odlíčené víčko i před aplikací řasenkou.

Pro ženy, jež se linky teprve učí dělat, je dobré pomoci si vyznačením malinkých bodů po délce víčka, těsně u řas, které poté spojí a vytvoří plynulý přechod.

Linka ve vnitřním koutku až do zhruba poloviny oka kopíruje linii řas. Pro vytvoření kočičích očí je zapotřebí ve vnějším koutku zvednout linii linky až za hranici očního záhybu.

Pro plynulý přechod mezi řasami a linkami je dobré vyplnit mezery tužkou případně štětečkem.

Dolní linka se nemusí dělat po celé délce - naopak po zvýraznění očí je nutné linku ukončit pár milimetrů před vnitřním koutkem.

Linku lze pomocí prstů zmírnit, a to tak, že se konce linky lehce rozmažou.

Oční linky

1. Loreal Paris Fix na oči Super Liner Blackbuster - Fix na oči s dlouhotrvající texturou a špičatým aplikátorem pro precizní linku - snadno a rychle. Velmi intenzivní barva. 2. Dermacol Fix na oči (Precise Black) - Přesné a snadné vykreslení linie řas i pro začátečníky. Řasy vypadají plnější díky aplikaci mezi řasami. Fix je rychleschnoucí, voděodolný a vhodný i pro citlivé oči. 3. Dermacol Kajalová tužka a oční stíny 2 v 1 - Dřevěná kajalová tužka se zvlášť jemnou, krémovou konzistencí perfektně orámuje, definuje a stínuje oči. Má dvojí efekt - jednou stranou tužka snadno vykreslí dokonalou linku, čímž zvýrazní konturu očí a pomocí pěnového aplikátoru na druhé straně lze linku vystínovat na víčka. 4. Loreal Paris Gelové oční linky Super Liner Gel Intenza - Oční linky s luxusní gelovou texturou, která perfektně přilne k pleti. Dokonalá oční linka až na 24 hodin! Součástí balení je štěteček na oční linky, inspirovaný profesionálními vizážisty. Voděodolná, rychle zasychající textura. 5. Astor tužka na oči Kajal Khol - konturovací tužka má měkkou tuhu, dobře se nanáší jak na víčko, tak do oka. 6. Stínovací tužka na oči ART Gabriella Salvete - Konturovací tužka na oči s korekční a stínovací gumou. Vytváří sytou a dlouhodržící konturu oční linky. Stínovací guma umožňuje oční linku opravovat, nebo rozstínovat a vytvořit tak efekt kouřového líčení očních víček. 7. Lancome Voděodolná tužka na oči (Le Crayon Khol Waterproof) - se snadno nanáší a vydrží neuvěřitelně dlouho. Snadno se nanáší, součástí je houbička pro rozmazání, perfektně definuje oči. 8. Artdeco tekuté linky na oči se špičatým štětečkem (High Precision Liquid Liner) - pomocí špičatého high-tech štětečku dokážete během chvilky vytvořit precizní linku jako od profesionála. Dlouhotrvající textura. Bez parfemace. Karbonově černé pigmenty zajišťují intenzivní barvu.

FOTO: Archív firem

Při použití fixů i tekutých linek je lepší na víčko natřít speciální bázi pod oční stíny - linky vydrží déle a minimalizují se obtisky. Linky pomocí fixů bývají výraznější a na konci se nerozmazávají.

Tekuté oční linky umožňují utvářet pomocí štětečku různé tvary linek, ale nejsou vhodné pro úplné začátečníky. Nanášení a vykreslování linek je náročnější a je k tomu zapotřebí zkušenost i zručnost. U tekutých linek je také po nanesení třeba chvilku počkat a se zavřenýma očima nechat linku pořádně zaschnout.

Gelové linky velmi dobře drží a rychle zasychají, proto se ani tolik nerozmazávají. Aplikace je vhodná i pro zručnější začátečníky.

Sypké oční linky mají pudrovou konzistenci a nanášejí se speciálním aplikátorem.

Podívejte se, jak se dělaly linky na New York Fashion Weeku

FOTO: Maybelline

FOTO: Maybelline

FOTO: Maybelline