"U plavek se zvyšuje podíl jednodílných, u denního prádla vzniká ucelená kategorie 'shape', což je prádlo regulující či korigující tělesné disproporce, především nějaké to kilo navíc. Třeba kalhotky se vytahují až nad pupík kvůli povolenému břichu, snížená nohavička u kalhotek zase koriguje povolené hýždě," vysvětluje Martin Kárych ze společnosti Altra. Částečně je trend znát i u mužů.

Braexpert

FOTO: Braexpert.cz

Mezi kalhotkami vede střih brazilek

U střihu kalhotek se zvýrazňuje již nastoupený trend takzvaných brazilek. Upouští se od přísně bokových kalhotek a nastupuje jejich prodlužování a vykrojené nohavičky. "Chvála bohu se nám začínají zase prodlužovat nohy, protože ne vždycky bylo hezké, když děvčata chodila v žabkách a vzala si nízký střih plavek," komentoval vývoj Kárych.

Corin

FOTO: Corin

U podprsenek se prohloubil ústup push up střihu, na přehlídkových molech je už dva roky minulostí. "Vracejí se šité fazony, které evokují módu francouzského venkova, podprsenky jsou příjemné na nošení. Začínají se používat nové materiály při tvarování košíčků, jsou prodyšné a nahrazují dříve používané polyuretanové pěny, které s sebou nesly negativní zdravotní jevy. U plavek například zadržovaly vodu a holky si ji musely na pláži vymačkávat," uvedl Kárych.

FOTO: Braexpert.cz

Mezi barvami zaznamenává ústup sněhově bílá, a to i z důvodu ekonomické krize. "V západní Evropě je znát, jak lidé šetří, bílá je náročnější na údržbu, takže je vidět, jak je mnohdy prádlo žen zašedlé. Proto se dostávají do módy více odstíny šedé a modré, jsou snazší na údržbu. K tomu samozřejmě patří tradiční černá," řekl Kárych. Pryč je doba lesklých až třpytivých kreací, prosazují se tlumené pastelové tóny.

FOTO: BVV - Veletrh Styl a Kabo

Lisca

FOTO: Lisca

FOTO: Braexpert.cz

Corin

FOTO: Corin

FOTO: Braexpert.cz

Braexpert

FOTO: Braexpert.cz

FOTO: BVV

Braexpert

FOTO: Braexpert.cz