Podle serveru Daily Mail se studie zúčastnilo na 3000 žen. Z toho jedna z deseti přiznala, že není schopna udržet žádná tajemství - bez ohledu na to, jak osobní nebo důvěrná jsou. Dalších 85 % dotazovaných uvedlo, že si vychutnávají drby ostatních.

Téměř polovina dotazovaných žen uvedla, že na ně působí hrozný tlak, pokud mají nějakou opravdovou pikantnost a potřebují se svěřit alespoň jedné kamarádce. Zatímco 13 % uvedlo, že úmyslně předávají drby dál, aby se lépe rozšířily. Podle obsahu je pak manžel, matka či nejlepší kamarádka tím, komu svěřený drb ihned předají.

"Všichni sdílíme nějaké to tajemství, ale je rozdíl mezi poměrně neškodným drbem a něčím, s čím se nám svěří kamarád ve slabé chvilce," doplnila mluvčí společnosti Simple. „Ženy se musí samy rozhodnout, co odhalit a co si ponechat pro sebe, zvláště pokud jde o partnera, nebo člena rodiny,“ uvedla doktorka Christine Bundyová z univerzity v Manchesteru.

„Pokud si myslíte, že je tajemství příliš osobní a že byste jeho šířením mohli někomu ublížit, tak ho raději držte pod pokličkou. Zradu si pamatuje každý a to velmi dlouho,“ doplňuje doktorka.