Módní návrhářka Marion Mocedová, která proslula svými unikátními designy, k nápadu vyrobit modely z použitého papíru vysvětlila: "Nechali jsme se inspirovat dvě stě let starými malovanými návrhy. Dále nám historici sestavili návrhy, jež shromažďovali po celém světě, aby nám všem pomohli přiblížit nápady z doby dávno minulé."

Mocedová začala navrhovat z papíru již v roce 2005.

Na molu byly představeny modely s různými kresbami i tvarovanými hlavami politiků. Mezi papírové šaty se vešly i střapaté bílé papírové kozačky, dokonce i vzorované barevné šály, které vypadaly jako háčkované.

Modelky se nejprve vyjadřovaly, že se jim nejprve šlo jako na procházce, ale postupně si zvykaly na chůzi v papírových šatech jako v jiných elegantních modelech.

"Byla jsem zpočátku velmi nervózní být oblečená ve velmi křehkém designu, ale pak jsem si zvykla na rozevlátou chůzi, šlo to hladce jako na jiné přehlídce," uvedla modelka Maywa Jaureguiová.

Módní přehlídka se konala tento týden v La Pazu k dvěstěletému výročí nezávislosti Bolívie, kdy skončila koloniální nadvláda Španělska.