* Důležitý rys jak dívčích, tak chlapeckých trik tvoří takzvaně zdvojená optika, kdy jedno triko vypadá jako dvě na sobě. Zároveň se ale nosí skutečné vrstvení, a to v nejrůznějších variantách: pod ramínkové tílko top, krátké triko na delší apod.

* Kapuce jsou pomalu na všem.

* Zejména přes kanýrové sukně se často nosí těsně obepnuté bederní sedlo z odlišného materiálu, nejčastěji džínoviny nebo imitace kůže.

* Nejaktuálnější délka kalhot dosahuje mírně nad kotníky, na mnoha modelech tak lze upravit i délku klasickou.

* Celé oblečení je sladěno maximálně ze dvou barev, další jsou už jen malým doplňkem. Dbá se na to, aby barevně odpovídala i obuv.

Další tipy k úvaze

Ležérnost k mládí patří, ale oproti minulým letům se zejména v dívčím šatníku drží více při zdi. Z krátkého sáčka nebo bundy může klidně vykukovat svetřík, nikoli však velký kus. Okraje mnoha dívčích oděvů jsou často z roztřepených vláken nebo je zdobí krajka. Volány na jednobarevných sukních bývají vypodloženy vzorovaným materiálem.

Blejzry zdaleka nepatří jen do světa dospělých, jenom působí v mladším podání uvolněněji. Pokud jsou vypodšívkované, pak barevným materiálem s potiskem. Bílá košilová bunda, kterou lze vzít k čemukoli, bude nejspíš hitem.

Pirátský styl se rozjíždí zatím pozvolna, nicméně typicky uvázaný šáteček sluší i děvčatům, podle typu oblečení z různých materiálů.